Депутати ВР пропонують дозволити школярам із нацменшин закінчити навчання рідною мовою

Депутати ВР пропонують дозволити школярам із нацменшин закінчити навчання рідною мовою

Йдеться про тих, хто розпочав здобуття повної загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року (старту реформи Нової української школи)

Депутати ВР пропонують дозволити школярам із нацменшин закінчити навчання рідною мовою
Фото: ілюстративне

Депутати Ради пропонують подовжити перехідний період для національних меншин, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу.

Відповідний проєкт закону зареєстровано на сайті ВР.

«Враховуючи консультації з представниками національних меншин, міжурядовими консультаціями щодо питань освіти, зважаючи на виклики воєнного часу (вимушені перерви в навчанні, перехід на дистанційну або змішану форму навчання, складний психоемоційний стан здобувачів освіти тощо), є доцільним внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо виведення з-під норми дії закону тих здобувачів освіти, які розпочали навчання до 2018 року (старту реформи Нової української школи)», – пояснюють ініціатори проєкту закону.

Зазначається, що метою відповідного законопроєкту є збереження правил здобуття повної загальної середньої освіти, які існували до набрання чинності законом «Про освіту», для осіб, які належать до нацменшин, мови яких є офіційними мовами ЄС, і які розпочали здобуття повної загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року.

Крім того, відповідний проєкт закону пропонує прибирати норму про поступове збільшення кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін пропонує ввести адміністративну відповідальність за пропаганду георгіївської стрічки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло