Чи можна отримати відшкодування з КАСКО, якщо водій порушив правила дорожнього руху?
Партнерський матеріал

Чи можна отримати відшкодування з КАСКО, якщо водій порушив правила дорожнього руху?

Які обставини можуть завадити отриманню виплати?

Чи можна отримати відшкодування з КАСКО, якщо водій порушив правила дорожнього руху?
Фото vn.npu.gov.ua

Питання, чи може власник договору КАСКО отримати відшкодування, якщо він сам порушив правила дорожнього руху і ДТП сталося з його вини, турбує багатьох. Адже всі автовласники розуміють, що причини порушення ПДР можуть бути самими непередбаченими, а обставини ДТП – самими несподіваними. Тож  шукаємо відповідь на це питання разом з експертом – директором страхової компанії «Експрес Страхування» Тетяною Щучьєвою.

Перш за все, слід зауважити, що договори страхування КАСКО за наповненням в різних страхових компаніях відрізняються. Але популярністю користуються ті, де  страховик не обмежує клієнта в виплаті страхового відшкодування при наявній вині застрахованого в ДТП.

Але є один нюанс – це грубі порушення ПДР. Частина програм страхування КАСКО їх не покриває через те, що наслідки таких ДТП тяжкі, зазвичай є травмовані, а суми збитків перевищують середній рівень.

До таких порушень відносять зазвичай:

  • проїзд на заборонний «червоний» сигнал світлофора або жест регулювальника;
  • виїзд на зустрічну смугу руху з перетином подвійної осьової лінії дорожньої розмітки;
  • перетин дороги, на якій транспортні потоки розділені подвійною осьовою лінією;
  • порушення правил проїзду залізничних переїздів.

У кожної страхової свої правила та порядок дій у разі виявлення факту грубого порушення ПДР страхувальником, про що вона має чесно й прозоро розповісти ще на етапі підписання договору.

«СК «Експрес Страхування» пропонує різні розширені преміум-пакети, які мають мінімальний перелік виключень для виплати страхового відшкодування. Це, наприклад, програми «Преміум», «Преміум+» та «VIP», – розповідає Тетяна Щучьєва.

Тож уважно читайте свій договір страхування. І якщо ваша програма не передбачає покриття грубих порушень ПДР, то страхова компанія відмовить у виплаті страхового відшкодування.

Водночас хочемо застерегти: ні в якому разі не варто сприймати поліс КАСКО категорії «VIP» як можливість ігнорувати вимоги ПДР. Адже це неминуче тягне за собою відповідальність, аж до кримінальної, якщо наслідки ДТП тяжкі та є постраждалі люди.

Нагадаємо, раніше ми вже отримали відповіді від експерта СК «Експрес Страхування» на такі запитання:
Як швидко треба повідомити СК про страховий випадок?
Коли страхова може відмовити у виплаті за полісом КАСКО чи ОСЦПВ?
Чи можливо отримати страхове відшкодування, якщо в автівку прилетів уламок дрона?

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло