Рада прийняла закон про скасування мораторію на проведення податкових перевірок
Ухвалення закону необхідне в рамках виконання зобов’язань України перед МВФ (Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року)

Верховна Рада прийняла в цілому закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок. «За» проголосував 231 парламентарій.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
За його словами, текст законопрєкту майже не змінився, окрім:
- строк повернення документальних планових податкових перевірок перенесено з 1 листопада на 1 грудня;
- мораторій на перевірки ФОПів першої та другої групи буде збережено до грудня 2024 року.
Нагадаємо. Проєкт закону передбачає, що з 1 грудня 2023 року до плану-графіка проведення документальних планових перевірок можуть бути включені виключно: платники податків, які здійснюють / здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції; платники податків, які здійснюють / здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес); платники податків, які надають / надавали фінансові, платіжні послуги; нерезиденти, які здійснюють / здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва нерезидента високого ступеня ризику.
Крім того, це стосується й інших платників податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають хоча б одному з таких критеріїв:
- рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі;
- рівень сплати податку на додану вартість на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загальних обсягів постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток становить не менше 50 відсотків рівня сплати податку на прибуток у відповідній галузі;
- дебіторська заборгованість перевищує кредиторську заборгованість більш ніж удвічі;
- загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75 або більше відсотків суми загального річного доходу, задекларованого у такій декларації, за умови, що сума загального річного доходу, отриманого від провадження підприємницької діяльності, становить 10 млн грн і більше;
- нарахування та/або виплата податковим агентом – юридичною особою доходів у вигляді заробітної плати в розмірі менше середньої заробітної плати по підприємствах відповідної галузі у відповідному регіоні.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Бюджетний комітет ВР схвалив до другого читання закон про скасування мораторію на проведення податкових перевірок.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].