Війна в секторі Газа поставила під загрозу мирний саміт щодо України — WSJ

Війна в секторі Газа поставила під загрозу мирний саміт щодо України — WSJ

Європейські політики сподівалися до кінця року зібрати ще один саміт світових лідерів, але тепер це малоймовірно

This text is also available in English
Війна в секторі Газа поставила під загрозу мирний саміт щодо України — WSJ
фото Офіційний сайт Президента України

Конфлікт в Ізраїлі не тільки відвернув увагу світової спільноти від російської агресії в Україні, а й підриває зусилля Києва щодо залучення нових союзників та організації мирного процесу.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Після конференцій у Данії, Саудівській Аравії та на Мальті українські та європейські чиновники сподівалися до кінця року зібрати саміт світових лідерів для обговорення запропонованої Володимиром Зеленським мирної формули.

Але, за словами західних дипломатів, наразі це малоймовірно.

Процес обговорення умов встановлення миру в Україні почався влітку. На другій конференції, в саудівській Джидді, були присутні високопосадовці понад 40 країн, у тому числі з Китаю. Було вирішено створити кілька робочих груп, і представники десятків країн, включаючи членів БРІКС Індію, Бразилію та ПАР, у наступні місяці обговорювали базові принципи, на яких мають будуватися мирні переговори.

Україна та її союзники сподівалися залучити великі країни, які займають нейтральну позицію (Саудівську Аравію, Індонезію, і навіть Китай), до формулювання та схвалення принципів територіальної цілісності, суверенітету, політичної незалежності держав, необхідності уникати застосування сили для вирішення конфліктів.

Але війна Ізраїлю з Хамас ускладнила процес, породивши нові протиріччя у відносинах між Заходом і провідними державами арабського світу, які Україна хотіла перетягнути на свій бік.

Як пише видання, тінь конфлікту в Ізраїлі висіла над мальтійською конференцією, що відбулася наприкінці жовтня, кажуть люди, які брали участь у ній. Хоча на зустріч приїхали представники понад 60 країн та організацій, Китай її проігнорував, а низка інших країн, включаючи Саудівську Аравію та Катар надіслали делегації нижчого рівня.

«Західні дипломати в ООН кажуть, що найближчими місяцями їм буде важко заручитися підтримкою України в країнах, що розвиваються, – каже Річард Гоуен із Crisis Group. – росія поширює пропаганду про подвійні стандарти США. москва розглядає цю ситуацію як можливість помінятися ролями із Вашингтоном».

Бекграунд. Конфлікт в Ізраїлі знищив місяці роботи із залучення країн, що розвиваються, на бік Києва, коли західні країни намагалися представити росію як порушницю міжнародного права, відповідальну за загибель мирних жителів та гуманітарну катастрофу в Україні, писала Financial Times. Гуманітарну кризу в секторі Газа порівнюють з українською ситуацією і звинувачують в лицемірстві західні країни, які в основному підтримали Ізраїль.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло