Кількість справ про рейдерство зросла у 2,4 раза за десять місяців року
Переважна більшість справ була відкрита через підроблення документів

За 10 місяців поточного року було відкрито 312 справ про рейдерство – це у 2,4 раза більше проваджень, аніж за весь 2022 рік, коли було зареєстровано 131 провадження. Проте це все ще менше, аніж було у 2021-му.
Про це повідомляє аналітичний центр «Опендатабот».
Попри стрімке зростання активність рейдерів усе ще не повернулася до показників 2021 року, коли було зафіксовано вдвічі більше справ за відповідними статтями – 614 проваджень.
Переважна більшість справ про рейдерство – майже дві третини від загальної кількості, або 199 проваджень – було відкрито через підроблення документів (ст. 205-1 ККУ). До судового розгляду вже дійшло менше чверті від загальної кількості – 46 справ.
Через протидію господарської діяльності (ст. 206 ККУ) цьогоріч зареєстровано 64 провадження – це п’ята частина від загальної кількості справ про рейдерство. За десять місяців поточного року до суду ще не дійшла жодна з таких справ.
Помітно побільшало справ через протиправне заволодіння майном (ст. 206-2 ККУ) – відкрито 49 проваджень. Цьогоріч за цією статтею до суду надійшла рекордна кількість справ – аж 12% від загальної кількості відкритих. Для порівняння: у 2019 році до суду надійшло 4% проваджень, у 2021-му – 7%, а у 2022-му жодна справа за цією статтею не потрапила до суду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].