25% українських айтівців звільнили протягом останнього року – опитування
Під скорочення потрапляють як досвідчені фахівці, так і ті, хто лише недавно почав працювати

Звільнень айтівців стає більше: 25% опитаних українських ІТ-спеціалістів звільняли чи їм не продовжили контракт протягом останнього року.
Про це свідчать результати опитування DOU про пошуки роботи.
Ще 16% фахівців пішли з роботи чи проєкту за власною ініціативою, а 8% відправляли на бенч чи в неоплачувану відпустку.
Під скорочення потрапляють як досвідчені айтівці, так і ті, хто лише недавно почав працювати. Найчастіше протягом останнього року звільняли розробників (26%), QA (30%) і дизайнерів (28%).
42% тих, хто зараз працює, бояться втратити роботу, а серед фахівців із досвідом менш як три роки, таких 49%. Айтівці з досвідом понад п’ять років впевненіші у своєму робочому місці, проте і серед них 38% хвилюються через можливу втрату роботи.
Фахівці, які перебувають в Україні, найчастіше знаходять місце саме в українських ІТ-компаніях.
Водночас IT-фахівці з Києва та ті, хто нині перебуває за кордоном, впевненіші у своїй роботі – лише приблизно 40% з них бояться втратити її, тоді як у Дніпрі та Харкові таких майже половина.
66% українських айтівців вважають, що знайти нову роботу їм зараз було б складно.
Найлегше цього року було фахівцям з DevOps / SRE та HR / рекрутингу: понад половина з них працевлаштувалися за місяць чи менше. 34% тих, хто шукає першу роботу в ІТ, готові працювати за будь-яку зарплату.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].