Кабмін створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків – Мінекономіки

Кабмін створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків – Мінекономіки

Він дозволить знизити чинні страхові внески для перевізників, які експортують та імпортують в Україну морем

Кабмін створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків – Мінекономіки
Фото: ілюстративне

Кабінет Міністрів України створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків. Він дозволить значно знизити чинні страхові внески для перевізників, які експортують та імпортують в Україну морем.

Про це йдеться на сайті Мінекономіки.

Як уточнюється, відповідне рішення, яке відкриває дорогу для співпраці з британськими перестраховими компаніями, було ухвалено на засіданні уряду 14 листопада 2023 року.

«Страхування кораблів стало можливим завдяки співпраці з провідними британськими компаніями у сфері перестрахування – Marsh McLennan та андеррайтерами Lloyd’s of London через запуск механізму Unity Facility. Загальний обсяг покриття за цією програмою становить $50 млн. Це рішення перш за все позитивно вплине на роботу зернотрейдерів», – зазначила міністр економіки Юлія Свириденко. А також додала, що новий механізм дозволить здешевити вартість страхування зерна приблизно на 2,5 в. п. від вартості страхового тарифу, що у свою чергу дозволить зернотрейдерам зекономити близько 100–140 грн на одній тонні вантажу, а загалом сільськогосподарським товаровиробникам це додатково принесе до 4,0 млрд грн.

Крім того, зазначається, що ці кошти будуть спрямовані аграріям, як у вигляді збільшення ціни придбання, так і на додаткову закупівлю. Збільшення обсягів українського експорту морським шляхом має сприяти додатковому зростанню української економіки.

Довідково. У 2023/24 маркетинговому році за прогнозними розрахунками планується експортувати приблино 50,7 млн тонн зерна. Станом на 18.10.2023 вивезено 7,9 млн тонн зерна, з них – 70% морським шляхом.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін затвердив склад наглядової ради «Оператора ГТС України».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло