Держгеонадра повернула ліцензію комбінату Фірташа на видобування титанової руди в Житомирській області

Держгеонадра повернула ліцензію комбінату Фірташа на видобування титанової руди в Житомирській області

Служба ухвалила таке рішення щодо ТОВ «Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат» на виконання судових рішень

Держгеонадра повернула ліцензію комбінату Фірташа на видобування титанової руди в Житомирській області
Фото: Depositphotos

Державна служба геології та надр повернула титановому компанії Дмитра Фірташа ліцензію на видобування титанової руди на Межиріченському родовищі в Житомирській області.

Про це йдеться в наказі служби №591 від 16 листопада.

«Скасувати з 07.11.2023 пункт 1 наказу Державної служби геології та надр України від 28.03.2023 № 178  «Про зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами та внесення змін до наказів Держгеонадр» в частині зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 2694 від 03.06.2002, наданого ТОВ «Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат"», – говориться в ньому.

Зазначається, що наказ виданий на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 27 червня 2023 року у справі № 240/12039/23, залишеного без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 07 листопада 2023 року.

Як зазначає видання «Ліга.Бізнес», Держгеонадра у березні 2023 року зупинила дію спецдозволів на користування надрами, виданих компаніям Фірташа (Валки-Ільменіт, Межиріченський ГЗК, Мотронівський ГЗК, Рівнеазот) у зв'язку з запровадженням проти нього санкцій.

Межиріченський ГЗК звернувся до суду зі скаргою, яку суд задовольнив, наказавши скасувати наказ Держгеонадр в частині, яка стосувалася ліцензії цього підприємства. Це рішення підтвердила апеляційна інстанція.

Межиріченський ГЗК  спеціалізується на видобутку та виробництві ільменітового концентрату, який використовується для виробництва діоксиду титану. Спеціальний дозвіл на користування надрами на видобування титанових руд на Ісаківській та Південній ділянках Межирічного родовища видане 3 червня 2002 року на 30 років.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, АТ «Закарпатгаз» Фірташа перейшло в управління держави.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло