Сем Альтман звільнений із власної компанії OpenAI
Mind Explains

Сем Альтман звільнений із власної компанії OpenAI

У компанії прокотилася хвиля кадрових перестановок

Сем Альтман звільнений із власної компанії OpenAI
На світлині (зліва направо) співзасновники OpenAI: Міра Мураті, Сем Альтман, Грег Брокман, Ілля Суцкевер
Фото: DR

Один із найвідоміших генеральних директорів технологічної галузі та обличчя буму популярності штучного інтелекту, очільник OpenAI Сем Альтман звільнений з власної компанії рішенням ради директорів.

Це не всі зміни в керівництві OpenAI. Міра Мураті, директорка з технологій, виконуватиме обов’язки генерального директора. Пізніше стало відомо про звільнення за власним бажанням президента компанії Грега Брокмана.

«Містера Альтмана звільнено за результатами обговорення правління, яке дійшло висновку, що він не завжди був відвертий у спілкування з радою, перешкоджаючи її здатності виконувати свої обов’язки. У ради більше немає впевненості в його здатності очолювати OpenAI», – йдеться в офіційній заяві.

Таке звільнення завдає нищівного удару по Альтману, який останніми роками став одним ыз видатних очільників технологічної галузі і одним з найвідоміших спікерів. Саме він стояв у витоків теперішньої популярності технології штучного інтелекту та є співтворцем найбільш знаного сервісу світу, ChatGPT.

Наразі незрозуміло, що саме малось на увазі у заяві правління, а сам Альтман недосяжний для коментарів. У сервісі X він написав: «Мені подобалось в OpenAI. Це було трансформуюче особисто для мене, та сподіваюсь для світу також трошки. Найбільше мені подобалось працювати з такими талановитими людьми. Згодом розповім про те, що буде далі».

Сем Альтман заснував компанію OpenAI у 2015 році за фінансової підтримки Ілона Маска. Він спромігся перетворити стартап із Сан-Франциско на беззаперечного лідера технологічної галузі, із мільярдними інвестиціями від Microsoft, якому відверто заздрять Google та Meta. Також він став обличчям технології штучного інтелекту, виступаючи на безлічі конференцій та даючи свідчення у Конгресі щодо потреби в контролі за розвитком ШІ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло