Європейські ціни на природний газ зросли майже на 7% – Bloomberg

Європейські ціни на природний газ зросли майже на 7% – Bloomberg

Блакитне паливо торгується на рівні близько 50 євро за мегават-годину

Європейські ціни на природний газ зросли майже на 7% – Bloomberg
Фото: Рixabay

Європейські ціни на природний газ зросли, оскільки прогнози щодо похолодання та напруженість на Близькому Сході, підігріли попит на блакитне паливо.

Про це пише Bloomberg.

Базові ф'ючерси зупинили чотири сесії падіння, збільшившись на 6,9%, перш ніж розпродати частину прибутку. Контракт усе ще торгується у вузькому діапазоні близько 50 євро за мегават-годину, на рівні, який спостерігався протягом більшої частини останніх кількох тижнів.

Температура на більшій частині північного заходу Європи до кінця місяця впаде нижче норми, що може підвищити попит на опалення. Крім того, захоплення судна в Червоному морі підтримуваними Іраном повстанцями-хуситами в неділю викликало занепокоєння, що війна між Ізраїлем і Хамасом може призвести до більш масштабних перебоїв у судноплавстві.

Досі конфлікт майже не впливав на транспортування енергетичних ресурсів. Проте Червоне море, зокрема й Суецький канал, є одним із найбільш завантажених судноплавних маршрутів у світі. Танкери з Катару, найбільшого експортера зрідженого природного газу, регулярно проходять через регіон на шляху до Європи.

«Зараз усе, що може бути проблемою, викликає зростання цін, – каже Джонатан Стерн, видатний науковий співробітник Оксфордського інституту енергетичних досліджень, – Потенційно конфлікт може розширитися, і це потенційно може порушити потоки з Катару до Європи, але наразі немає жодних ознак того, що щось подібне може статися».

Європа входить у зиму з повними сховищами й достатніми обсягами імпорту LNG, але континент залишається вразливим до ризиків постачання після того, як під час торішньої енергетичної кризи росія обмежила потоки трубопровідного газу.

Голландські ф'ючерси на перший місяць, європейський газовий бенчмарк, зросли на 3,4% –до 46,58 євро за мегават-годину об 11:15 в Амстердамі.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Snam інвестує 1 млрд євро в морський LNG-термінал в Італії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло