Напруженість у ЄС через імпорт зернових з України поширилась і на ринок цукру
Французькі виробники цукру вимагають, щоб імпорт цукру з України був реекспортований за межі Європи

Французькі виробники цукрових буряків вимагають, щоб імпорт цукру з України, що зростає, був реекспортований за межі Європи, щоб не завдати шкоди місцевим виробникам.
Про це пише Bloomberg.
Український імпорт цукру до ЄС може досягти 700– 800 тис. тонн в сезоні 2023/2024, заявила група виробників CGB. За даними Європейської комісії, це приблизно вдвічі більше, ніж імпорт попереднього сезону, і значно вище середнього показника в 21 500 тонн за п'ять років до цього. Україна раніше заявляла, що цього сезону обмежить експорт цукру на рівні 650 000 тонн в усіх напрямках.
«Нам потрібна чітка відповідь від Європейської комісії щодо майбутнього управління цим припливом цукру», – йдеться в презентації CGB.
Вимоги цукровиробників слідують за аналогічною напруженістю у зв'язку з різким збільшенням експорту зерна з України, що змусило кілька східноєвропейських країн заборонити закупівлі на тій підставі, що ці постачання знижують місцеві ціни. Вторгнення росії в Україну порушило роботу чорноморських портів, що змусило виробників зерна більше покладатися на залізничні, автомобільні та річкові маршрути через сусідні країни.
Незважаючи на зростання українського імпорту цукру, ціни на нього в ЄС залишаються високими на тлі глобального дефіциту підсолоджувача. За даними ЄС, внутрішні ціни на білий цукор перевищують 800 євро ($878) за тонну, що є найвищим показником за останнє десятиліття.
Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал про те, що в Україні стартував сезон цукроваріння.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].