Екологія воєнного часу: в ОАЕ стартував кліматичний саміт ООН
Людство провалило поточні кліматичні завдання і тепер має бігти вдвічі швидше, щоб надолужувати втрачене

Ще до початку СОР28 ООН визнала, що дій світових урядів, як і раніше, недостатньо для досягнення цілей Паризької угоди, зокрема головною з них – обмеження підвищення глобальної температури до 1,5 °C.
«Уряди разом узяті вживають недостатньо кроків, щоб запобігти кліматичній кризі», – сказав виконавчий секретар ООН зі зміни клімату Саймон Стіл.ООН розраховує, що СОР28 стане поворотним моментом, коли країни мають не лише домовитися про те, яких інтенсивніших заходів щодо боротьби зі зміною клімату буде вжито, а й почати показувати, як саме їх здійснювати. «Прогрес іде надто повільно... Кожна частка градуса має значення, але ми серйозно відхиляємося від наміченого шляху», – сказав Стіл.
Скромні успіхи підтверджують, що на одних лише уявленнях про загальне благо далеко не поїдеш – необхідні економічні стимули для того, щоб заходи щодо запобігання зміні клімату стали не лише соціально-схвальними, а й вигідними.«Настав час продемонструвати величезні переваги більш рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату: більше робочих місць, більш висока заробітна плата, економічне зростання, можливості та стабільність, менше забруднення довкілля і краще здоров'я», йдеться у релізі ООН, що передує СОР28.
На поточні довгострокові стратегії (які представляють 75 сторін Паризької угоди) припадає 87% світового ВВП, 68% світового населення та майже 77% глобальних викидів парникових газів у 2019 році.За умови своєчасної їх реалізації викиди парникових газів у цих країнах можуть бути приблизно на 63% нижчими у 2050 році, ніж у 2019-му.
СОР28 приймають Об'єднані Арабські Емірати в Дубаї. Країна послідовно інвестує у світову респектабельність, ставши господаркою EXPO2020 (фактично проведене 2021 року через пандемію COVID-19). Уряд Дубая витратив на проведення виставки $35 млрд, тепер експлуатує цю інфраструктуру: безпосередньо місце проведення СOP28 – це район EXPO, з нуля зведений для заходу два роки тому.Зазначимо, що вибір країни – господині кліматичного саміту сприйняли неоднозначно через активну експлуатацію нафтогазових родовищ з відповідним ефектом для довкілля.
Газета Guardian повідомила, що державні нафтогазові родовища в ОАЕ спалюють газ (йдеться про т. зв. спалювання у смолоскипах видобутого, але не уловленого і такого, що не продається, газу; процес генерує приблизно 1–2% від загального обсягу глобальних викидів парникових газів) практично щодня попри те, що 20 років тому взяли на себе зобов'язання проводити політику нульового регулярного спалювання газу. Під час аналізу оцінювалося спалювання на смолоскипах на 32 нафтових і газових родовищах в ОАЕ, 20 з яких перебувають у віданні державної нафтової компанії Adnoc. Компанія ці звинувачення категорично відхилила.Султан Аль-Джабер, генеральний директор компанії Adnoc, і президент COP28 головуватиме на міжнародних переговорах щодо термінового розв'язання кліматичної кризи.
Довідка: основна мета Паризької угоди – утримати глобальне середнє підвищення температури в цьому столітті значно нижче 2 °C та активізувати зусилля щодо обмеження підвищення температури ще більше до 1,5 °C вище за доіндустріальний рівень. Кінцевою метою всіх угод є стабілізація концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який запобігатиме небезпечному втручанню людини в кліматичну систему, у строки, які дозволять екосистемам природним чином адаптуватися та забезпечать сталий розвиток.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].