Аналітики: попри війну в Україні виручка 100 світових виробників зброї знизилася у 2022 році
Із 42 американських компаній 32 зафіксували падіння доходів.

Сумарний світовий виторг від продажу зброї та військових послуг 100 найбільших компаній світу у 2022 році становив $597 млрд, що у реальному вираженні на 3,5% менше, ніж у 2021 році – незважаючи на те, що попит різко зріс.
Джерело. Про це зазначає у своїй доповіді Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI), передає ВВС.
Зниження відбулося головним чином внаслідок падіння доходів від продажу зброї виробниками США, при цьому зросли доходи компаній з Азії та Близького Сходу, випливає з доповіді.
Повномасштабне вторгнення росії в Україну та геополітична напруженість у всьому світі сприяли різкому збільшенню попиту на озброєння та військову техніку у 2022 році. Однак, незважаючи на отримання нових замовлень, багато американських та європейських збройових компаній не змогли суттєво наростити виробничі потужності через дефіцит робочої сили, витрати та збої в ланцюжках поставок, які тільки збільшилися через війну в Україні.
«Багато збройових компаній зіштовхнулися з труднощами при адаптації виробництва до високоінтенсивних воєн, – коментує директор програми військових витрат і виробництва озброєнь SIPRI Люсі Беро-Сюдро. – Однак були підписані нові контракти – зокрема, на боєприпаси, від яких слід очікувати збільшення доходів у 2023 році та надалі».
А ось доходи компаній з країн Азії, Океанії та Близького Сходу значно зросли в 2022 році, продемонструвавши здатність швидше реагувати на зростання попиту, йдеться в доповіді. Це стосується Ізраїлю та Південної Кореї, а також тих країн, де компанії схильні покладатися на короткі ланцюжки постачання.
Доходи від продажу зброї 42 компаній США, що входять до топ-100, у 2022 році впали на 7,9%, до $302 млрд. На їхню частку припадає 51% загальних доходів від продажу зброї серед компаній, які враховуються в рейтингу. Із 42 американських компаній 32 зафіксували падіння доходів.
Доходи від продажу зброї 26 компаній з топ-100, що базуються в Європі, в 2022 році зросли лише на 0,9% і досягли $121 млрд.
«Війна в Україні створила попит на техніку, яка підходить для війни на виснаження – наприклад, боєприпаси та бронетехніку. У багатьох європейських виробників цих товарів зросли доходи», – сказав науковець програми військових витрат та виробництва озброєнь SIPRI Лоренцо Скараззато. Серед таких виробників – компанії з Німеччини, Норвегії та Польщі.
Бекграунд. Як повідомлялося, Білий дім створив карту американських штатів, які найбільше заробляють на виробництві зброї для України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].