«Укрнафтобуріння» оскаржує у Верховному Суді анулювання ліцензії на Сахалінське родовище

«Укрнафтобуріння» оскаржує у Верховному Суді анулювання ліцензії на Сахалінське родовище

Наразі видобуток на родовищі зупинено

«Укрнафтобуріння» оскаржує у Верховному Суді анулювання ліцензії на Сахалінське родовище
Фото: «Укрнафтобуріння»

«Укрнафтобуріння» подало касаційну скаргу і заяву про призупинення виконання рішення Шостого апеляційного адміністративного суду про анулювання спеціального дозволу на користування надрами Сахалінського газоконденсатного родовища (Харківська обл.).

Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Зазначається, що призупинення виконання рішення дасть можливість зберегти видобуток природного газу для потреб країни та уникнути кризової ситуації під час проходження осінньо-зимового періоду.

Як зазначають в УНБ, її фахівці знайшли можливість забезпечити газопостачання с. Китченківка, яке отримувало природний газ безпосередньо з видобувних потужностей компанії.

Раніше повідомлялося, що апеляційний суд 28 листопада 2023 року скасував наказ Державної служби геології та надр й анулював спецдозвіл №6349 від 10 липня 2019 року, відповідно до якого УНБ вела видобуток на родовищі. Компанія зупинила експлуатацію родовища з 1 грудня.

У ній уточнили, що Держгеонадра на виконання рішення Окружного адміністративного суду Києва видала УНБ ліцензію №5139 у лютому 2010 року, яку було анульовано 10 липня 2019 року. Тоді ж компанія отримала новий спецдозвіл №6349 з огляду на розширення меж розроблення Сахалінського родовища.

«Таким чином, відмінивши новий спецдозвіл, хоча справа стосувалася виключно старого, суд зупинив видобуток газу на Сахалінському родовищі», – зазначили в компанії.

Після арешту та рішення суду про передання в управління АРМА «Укрнафтобуріння», ТОВ «Сахалінське», ТОВ «Сіріус-1», ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» у справі щодо законності використання надр Сахалінського родовища Кабінет Міністрів України розпорядженням №454-р від 23 травня 2023 року підтримав пропозицію про передання в управління ПАТ «Укрнафта» корпоративних прав у цих компаніях.

Наприкінці червня АМКУ дозволив «Укрнафті» отримати в управління частки в статутних капіталах зазначених компаній. 7 липня підписано акти приймання-передачі активів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло