Німецькі фірми диверсифікують свою діяльність в Азії, щоб зменшити ризики в Китаї
Компанії створюють незалежні від Китаю ланцюги постачання, переносять деякі операції з країни і розширюють ринки в інших регіонах Азії

Майже половина німецьких компаній, що працюють у Китаї, вживають заходів для зменшення ризиків ведення бізнесу в цій країні, переважно через зростання геополітичної напруженості.
Про це пише Reuters із посиланням на опитування, проведене Німецькою торгово-промисловою палатою в Китаї.
Згідно з опитуванням 566 компаній, проведеним із 5 вересня до 6 жовтня, компанії створюють незалежні від Китаю ланцюги постачання, переносять деякі операції з країни і розширюють ринки в інших регіонах Азії.
Майже 83% компаній назвали геополітичну напруженість основною причиною своїх кроків щодо зменшення ризиків, пов'язаних із бізнесом у Китаї, тоді як 45% і 24% відповідно пояснили це вповільненням економічного зростання в країні та більшою орієнтацією на власні сили.
Згідно з опитуванням, інші країни отримують вигоду від цієї стратегії зменшення ризиків: 57,5% опитаних компаній заявили, що будуть більше інвестувати в Індію, 37,9% – у В'єтнам, 30,1% – у Таїланд, 23,3% – у Малайзію, 20,1% – у Сингапур.
Опитування було проведене через п'ять місяців після того, як уряд оприлюднив стратегію, спрямовану на зменшення ризиків у економічних відносинах Німеччини з Китаєм, її найбільшим торговельним партнером, і підтверджує окремі свідчення, про які повідомляло агентство Reuters, що німецькі фірми зменшують свою залежність від КНР.
Інші країни Заходу також сприяють зменшенню ризиків на тлі дедалі більшого занепокоєння через напористу позицію Китаю щодо Тайваню і Південно-Китайського моря, а також посилення його контролю над своєю внутрішньою економікою.
Це у свою чергу починає впливати на другу за величиною економіку світу: у липні – вересні Китай вперше в історії зафіксував квартальний дефіцит прямих іноземних інвестицій.
Водночас серед опитаних німецьких компаній 54% заявили, що хочуть продовжувати інвестувати в Китай (минулого року – 51%) з метою локалізації виробництва, що, за словами економістів, також потенційно може захистити його від наслідків геополітичних суперечок.
Це більше, ніж 44% респондентів, які заявили, що впроваджують стратегії зменшення ризиків.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що фонди, що управляють активами на суму $4,3 трлн, песимістично налаштовані щодо інвестування в Китай.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].