АМКУ повідомив, як перевірятиме компанії та органи влади

АМКУ повідомив, як перевірятиме компанії та органи влади

Порядок розроблено відповідно до законів «Про Антимонопольний комітет України», «Про захист від недобросовісної конкуренції"та «Про захист економічної конкуренції»

АМКУ повідомив, як перевірятиме компанії та органи влади
Фото: ілюстративне

Антимонопольний комітет України затвердив порядок проведення перевірки суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями.

Про це йдеться на сайті комітету.

Зазначається, що порядок розроблено відповідно до законів «Про Антимонопольний комітет України», «Про захист від недобросовісної конкуренції», «Про захист економічної конкуренції» з метою здійснення державного контролю за додержанням законодавства про захист економічної конкуренції.

За даними комітету, громадське обговорення відбулося в формі електронних консультацій, під час яких АМКУ отримав зауваження та пропозиції Асоціації правників України. Однак, як повідомляють у комітеті, зауваження та пропозиції не було враховано, оскільки вони або стосувалися питань, вже врегульованих іншим актами законодавства України, зокрема, законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», або передбачали істотне обмеження можливостей органів Антимонопольного комітету у проведенні перевірок всупереч положенням законів «Про Антимонопольний комітет України», «Про захист економічної конкуренції».

Проєкт акта, зокрема, передбачає затвердження порядку проведення перевірки комітетом, його територіальними відділеннями суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю.

Порядком проведення перевірки визначаються, зокрема:

  • загальні засади проведення перевірки Комітетом, його територіальними відділеннями;
  • послідовність дій Комітету, його територіальних відділень під час проведення перевірки;
  • права та обов’язки Комісії з проведення перевірки, порядок її утворення;
  • права та обов’язки об’єкта перевірки;
  • строки проведення перевірки;
  • час проведення перевірки;
  • етапи проведення перевірки;
  • порядок проведення: огляд, опломбування (опечатування);
  • копіювання та/або одержання копій документів, інших носіїв інформації;
  • вилучення доказів або накладення арешту;
  • порядок оформлення результатів перевірки.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що АМКУ пропонує Кабміну позбавити системно важливі та державні банки виключних прав на банківські та агентські послуги.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло