російська «Новатек» не зможе відправити Китаю зріджений газ через запроваджені санкції

російська «Новатек» не зможе відправити Китаю зріджений газ через запроваджені санкції

Виробництво ЗПГ на «Арктик СПГ-2» мало ось-ось розпочатися, але санкції США цьому завадили

This text is also available in English
російська «Новатек» не зможе відправити Китаю зріджений газ через запроваджені санкції
фото DR

Найбільший у росії виробник зрідженого природного газу (ЗПГ) «Новатек» направив клієнтам повідомлення про форс-мажор щодо майбутніх постачань із проекту «Арктик СПГ-2».

Джерело. Про це повідомляє Reuters з посиланням на чотири джерела.

Повідомлення надійшло після того, як у листопаді США ввели санкції проти проекту «Арктик ЗПГ», виробництво на якому мало розпочатися на початку наступного року. Вивести на повну потужність першу лінію обсягом 6,6 млн тонн ЗПГ планувалося в першому кварталі 2024 року.

Одне з джерел розповіло, що повідомлення отримали такі покупці газу, як китайські компанії Shenergy Group та Zheijang Energy, а також іспанська Repsol.

Учасниками проекту, крім «Новатека», що володіє 60%, є французька Total (10%), китайські CNPC (10%), CNOOC (10%) і японський консорціум Mitsui і JOGMEC (10%).

У листопаді США ввели санкції проти «Арктик СПГ-2», дозволивши завершити окремі операції з відчуження, передачі боргу та активів компанії до 31 січня 2024 року.

Раніше було накладено обмеження на ТОВ «Арктична перевалка», що володіє терміналами з перевалки ЗПГ у Мурманську та на Камчатці, а також підрядників проекту.

Найбільші акціонери «Новатека» – Леонід Міхельсон (24,76%) та Геннадій Тимченко (23,49%). Тимченко є другом путіна, він займає 7-й рядок у рейтингу найбагатших росіян за версією Forbes зі статками $18,5 млрд.

Бекграунд. Нагадаємо, у США заявили про намір “убити” російський проект видобутку ЗПГ “Арктик СПГ 2” – вони планують зробити це, вводячи санкції і співпрацюючи з партнерами по G7.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло