Німеччина позбулася залежності від російського газу і замінила його норвезьким
Надалі країна планує ще більше зменшити його споживання, а угода між Sefe та Equinor передбачає заміну газу на водень з 2029 року

До початку російського вторгнення “Газпром” забезпечував близько 60% споживання газу в Німеччині, однак з того часу країна навчилася обходитися без російського газу. Наразі 60% споживання забезпечує Норвегія.
Джерело. Про це пише Reuters.
Норвегія – найбільший виробник газу в Європі – стала головним постачальником Німеччини відразу після виходу «Газпрому».
З того часу сторони уклали ще кілька домовленостей, а цього тижня німецька державна енергетична компанія Sefe та норвезька Equinor оголосили про контракт на 50 млрд євро, що дозволить забезпечити близько третини промислового попиту на газ у Німеччині.
В результаті частка Норвегії сягне 60%, зазначає Reuters. Спільні політичні погляди Німеччини та Норвегії знижують ймовірність перебоїв, але не гарантують виникнення технічних проблем, враховуючи масштабну мережу трубопроводів, що зв'язують Норвегію з континентом, вважає Хеннінг Глойштейн, аналітик Eurasia Group. Втім, завдяки розгалуженості мережі поставок за потреби газ можна пустити іншою гілкою.
Додатковими джерелами імпорту стали постачання ЗПГ. Німеччина, зокрема, підписала довгострокові договори із американськими ConocoPhillips та Venture Global. Крім того, вона скоротила споживання, хоча її промисловість все ще залежить від постачання електрики з газових станцій. У результаті середньомісячний імпорт газу скоротився цього року на 25% порівняно з минулим роком.
Надалі у межах зеленого переходу Німеччина планує ще більше зменшити його споживання. Угода між Sefe та Equinor передбачає заміну газу поставками водню з 2029 року.
Тим часом, ціна газу в Європі (ф'ючерс Dutch TTF) зараз становить близько 34 євро/Мвт·год – це у 10 разів нижче, ніж у серпні 2022 року, коли вона перевищила 340 євро (або близько 3600 євро за 1000 кубометрів).
Бекграунд. Як повідомлялося, Німеччина уклала рекордний газовий контракт на 129 млрд кубів із норвезькою Equinor. Покупцем виступає націоналізована Німеччиною «дочка» «газпрому», яка зараз має назву SEFE.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].