Мер Лондона просить уряд змінити схему утилізації старих авто, щоб їх можна було віддати Україні
Міністр транспорту запевнив, що його підлеглі підтримають будь-які кроки для цієї мети

Мер Лондона Садік Хан закликав уряд Великої Британії змінити правила утилізації автомобілів, щоб їх можна було не лише відправити на злам, а й передати Україні, якій вони будуть корисні у протистоянні російській агресії.
Хан разом із колишнім міністром оборони Беном Воллесом звернувся до міністра транспорту Марка Харпера з пропозицією змінити схему утилізації старих автомобілів у Лондоні.
Згідно з програмою Ulez, автовласники можуть претендувати на одноразову виплату до 2 тисяч фунтів стерлінгів, якщо вони здають в брухт автомобіль, який не відповідає новим жорстким стандартам викидів в атмосферу в місті.
При здачі автомобіля видається сертифікат про його знищення. Але здані машини, за правилами, можна тільки відправити на металобрухт.
Мер Лондона пропонує уряду змінити правила видачі такого сертифікату та поряд із утилізацією автомобілів передбачити можливість передавати старі машини на цілі благодійності. Переправляти їх в Україну, на думку Садіка Хана, могла б зареєстрована благодійна організація.
Раніше британська газета Daily Telegraph стверджувала, що мер Лондона Садік Хан нібито заблокував план з відправки в Україну автомобілів, призначені на утилізацію.
Після цієї публікації мер британської столиці зазнав жорсткої критики як з боку міжнародної громадськості, так і всередині країни.
Мерія Лондона наполягала, що згідно із законом мер не має повноважень, щоб відправляти в Україну машини, здані на утилізацію. І що він сам засмучений цією колізією.
У вересні мер Києва Віталій Кличко звернувся до Хана з листом, у якому попросив передати Україні в дар машини, що підлягають утилізації.
У суботу 23 грудня Хан запропонував уряду можливе рішення.
«Швидше за все це можна зробити, змінивши правила видачі сертифіката про знищення, який використовується як доказ того, що транспортний засіб остаточно утилізовано, і натомість дозволити експорт підходящих транспортних засобів до України через зареєстровану благодійну чи загальнонаціональну схему», – йдеться у спільному листі Хана та Воллеса.
У листі у відповідь Хану та Воллесу міністр транспорту Марк Харпер зазначив, що він «здивований», що меру знадобилося так багато часу, щоб попросити ввести подібні зміни.
Міністр житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та місцевого самоврядування Британії Майкл Гоув написав Хану з проханням «внести ясність щодо того, з якими саме юридичними бар'єрами, на вашу думку, ви стикаєтеся», додав Харпер. Міністр зазначив, що його підлеглі підтримають будь-які прийнятні варіанти експорту автомобілів.
Бекграунд. Як повідомлялося, мер Лондона відмовився передати Україні автомобілі, призначені для утилізації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].