Дефіцит держбюджету за рік зріс у півтора раза, перевищивши 1,3 трлн грн – Мінфін
Фактичні запозичення до загального фонду держбюджету становили 1,68 трлн грн, або 73,7% від запланованих на цей період

Загалом за підсумками 2023 року до загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 2,67 трлн грн податків, зборів та інших платежів. Крім того, 478,1 млрд грн надійшло до Пенсійного фонду й фондів соціального страхування у вигляді ЄСВ, у тому числі 53,1 млрд грн – у грудні.
Про це йдеться на сайті Мінфіну.
Зокрема, у 2023 році до загального фонду держбюджету надійшло понад 1,66 трлн грн.
«Виконання річного розпису доходів Державною податковою службою України становило 100,7 % (+4,9 млрд грн), Державною митною службою України – 93,9 % (-25,7 млрд грн). Основною причиною менших надходжень митних платежів стало блокування українських вантажних перевезень польськими перевізниками, а також більш міцний, порівняно з прогнозним, курс гривні до долара США», – зазначили в міністерстві.
За даними Мінфіну, міжнародна допомога (гранти) за підсумками року становила 425,4 млрд грн.
Зазначається, що найбільшим донором грантової підтримки у 2023 році були Сполучені Штати Америки (400,5 млрд грн). Крім того, на безповоротній основі Україна отримала фінансування від Японії, Норвегії, Німеччини, Іспанії, Фінляндії, Ірландії, Швейцарії, Бельгії, Ісландії загальним обсягом до 25 млрд грн. Кошти спрямовано до державного бюджету через Цільовий фонд Світового банку у рамках проєкту PEACE in Ukraine.
За даними Державної казначейської служби, за 2023 рік касові видатки державного бюджету становили понад 4 трлн грн, у тому числі загального фонду – 3 трлн грн, або 98% від розпису звітного періоду.
«За 2023 рік державний бюджет виконано з дефіцитом у сумі 1,33 трлн грн, у тому числі загальний фонд – у сумі 1,36 трлн грн проти запланованого розписом загального фонду на 2023 рік дефіциту в сумі 1,83 трлн грн», – повідомив Мінфін. А також додав, що фактичні державні запозичення до загального фонду держбюджету за 2023 рік становили 1,68 трлн грн, або 73,7% від запланованих на цей період.
Згідно з інформацією міністерства, від розміщення ОВДП на фінансування державного бюджету залучено 552,6 млрд грн, у тому числі в іноземній валюті 164,1 млрд грн ($3,68 млрд та 735,8 млн євро). Водночас за рахунок випуску військових ОВДП залучено 281,8 млрд грн.
Крім того, із зовнішніх джерел до держбюджету надійшло 1,13 трлн грн (або $30,9 млрд).
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що дефіцит держбюджету України за дев’ять місяців зріс до 801,6 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].