Міноборони розірве всі договори з компаніями затриманого за хабар Гринкевича

Міноборони розірве всі договори з компаніями затриманого за хабар Гринкевича

Це сталося на тлі скандалу з розкрадання великої суми коштів, які повинні були бути передані на баланс ЗСУ

Міноборони розірве всі договори з компаніями затриманого за хабар Гринкевича
Фото: ДБР

Міністерство оборони вирішило припинити договори, укладені з компаніями родини  львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича.

Про це заступник міністра оборони Віталій Половенко повідомив під час пресконференції.

Це сталося на тлі скандалу з розкрадання великої суми коштів, які мали бути передані на баланс ЗСУ.

Гринкевич був одним із найбільших постачальників Міноборони. Працівники Державного бюро розслідувань затримали його, коли він пропонував $500 тис. одному з керівників Головного слідчого управління ДБР.

Хабар пропонувався за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній у ході розслідування кримінального провадження.

Бюро порушило кілька місяців тому кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу більш ніж на 1,5 млрд грн.

Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення і зберігання одягу для потреб Міноборони. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн і відповідно зриву постачання.

Бекграунд. Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7-ма договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише в невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань.

За попередніми оцінками, сума збитків може сягати понад 1 млрд грн.

Вирішується питання щодо повідомлення Гринкевичу про підозру за ч. 3 ст. 369 КК України («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі») та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк до восьми років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло