Україна посіла друге місце у світі за обсягами фіндопомоги у 2023 році – речник ООН
Савіано Абреу уточнив, що торік країна отримала майже $3 млрд

Україна посіла друге місце у світі за обсягами отриманої фіндопомоги у 2023 році. Йдеться про $3 млрд із $3,9 млрд, які країна потребувала.
Про це заявив речник Управління ООН з координації гуманітарних справ Савіано Абреу в інтерв'ю «Укрінформу».
«Проблема в тому, що 2024 року нам потрібен такий же рівень фінансової підтримки. Це виклик, який ми маємо подолати», – наголосив Абреу.
Абреу додав, що наразі в Україні фіксується спад рівня допомоги. Уточнюється, що частина виділених минулого року коштів розраховувалась на підтримку людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях.
Речник додав, що ООН зосередиться на наданні допомоги людям, які живуть поблизу лінії фронту.
«Порівнюючи, наприклад, із Сирією, де розгортається одна з найбільших гуманітарних криз у світі, Україна посідає друге місце за обсягами отриманої фінансової допомоги у 2023 році. Але це все одно шокуюче, що існує потреба в такому рівні підтримки країни, яка б могла сама себе забезпечувати, якби не російське вторгнення», – сказав він.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ООН потребує понад $46 млрд на 2024 рік на гуманітарні потреби в Україні та інших країнах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].