З усіх галузей економіки України війна найбільше вдарила по металургії — Світовий банк

З усіх галузей економіки України війна найбільше вдарила по металургії — Світовий банк

Зберегти випуск продукції на колишньому рівні змогли лише менше третини підприємств у східних та південних областях

This text is also available in English
З усіх галузей економіки України війна найбільше вдарила по металургії — Світовий банк
фото DR

Після початку повномасштабного російського вторгнення виручка компаній, що діють в Україні, впала в середньому по країні вдвічі.

Джерело. Про це йдеться у свіжому дослідженні Світового банку щодо впливу війни на український бізнес, пише DW.

Зазначається, що бізнес по-різному постраждав у різних регіонах України: так, на сході та півдні країни, де йдуть бойові дії, виручка знизилася, відповідно, втричі та на 60%, а кількість працівників у компаній із цих регіонів скоротилася майже на 40%. У компаній на заході країни відповідні показники знизилися на 40% (виручка) та на 20% (кількість співробітників) порівняно з 2021 роком.

При цьому зберегти випуск продукції на рівні до початку вторгнення змогли лише менше третини підприємств у східних та південних областях, де розташовано більше половини промислових виробництв країни.

На сході країни з руйнуваннями через російські атаки зіткнулася майже половина (47%) компаній, на півдні – приблизно третина (29%), а в середньому по країні – кожна п'ята компанія.

Найбільш постраждалою галуззю української промисловості у звіті вказана металургія, на яку до війни припадало 20% експорту та 10% ВВП.

Зокрема, Україна втратила великі металургійні виробництва у Маріуполі – “Азовсталь” та комбінат імені Ілліча, і ще багатьох підприємств на захоплених територіях. В результаті випуск металургійної продукції за підсумками 2022 скоротився більш ніж на 60%.

Головними проблемами, з якими стикався бізнес України навесні-влітку 2023 року, коли проводилося опитування, стали труднощі із забезпеченням енергією (про них повідомили 15% респондентів), підключенням до інтернету (близько 10%), порушення логістики, а також нестача співробітників через мобілізацію та міграцію. Скоротити випуск та скасувати замовлення через нестачу кадрів довелося 15% компаній, а серед великих підприємств – понад 20%.

На додачу до всіх проблем, які обмежують виробництво, український бізнес зіткнувся з величезним падінням попиту, йдеться в аналізі даних Світового банку. Саме це стало головною причиною, через яку багатьом компаніям довелося тимчасово призупинити роботу або зовсім закритися.

Це позначається і на можливості компаній інвестувати, цьому заважає невизначеність з приводу того, коли відновиться попит. У середньому вкладення у розвиток скоротилося на 76%.

Більше половини компаній зазнають труднощів із фінансуванням поточної діяльності – кожне друге підприємство зазначило, що протягом найближчого півроку може не впоратися з обслуговуванням своїх зобов'язань.

Бекграунд. Між тим повідомлялося, що «Запоріжсталь» торік наростила випуск прокату на 57%, сталі – на 65%. У 2023 році комбінат працював у середньому на 70% своєї потужності.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло