Орбан знайшов у ЄС союзника проти виділення фінансової допомоги Україні
Він запропонував видавати гроші на щорічній основі, оцінюючи поточні потреби України та з можливістю блокування допомоги

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який перед жовтневими виборами виступав проти продовження військової допомоги Україні, підтримав угорського лідера Віктора Орбана у його протистоянні з рештою країн ЄС. Після двосторонніх переговорів у вівторок Фіцо заявив, що погоджується з позицією Орбана і вважає, що план фінансової допомоги Україні необхідно переробити.
Джерело. Про це пише Associated Press.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Наприкінці грудня на саміті лідерів ЄС Орбан заблокував рішення про надання Києву 50 млрд євро на найближчі чотири роки. Ці кошти українська влада планувала витратити на бюджетні витрати та підтримку економіки. Кошти не повинні йти із загального бюджету ЄС, заявив тоді Орбан.
Фіцо був серед решти 26 лідерів, які підтримали виділення грошей. Але у вівторок він заявив, що вважає позицію Орбана «раціональною та розумною».
Угорський прем'єр сказав: «Якщо ми хочемо допомогти Україні – а я думаю, нам потрібно це зробити – ми маємо робити це, не руйнуючи бюджет ЄС».
Нещодавно він запропонував видавати гроші на щорічній основі, оцінюючи поточні потреби України та з можливістю блокування допомоги. Фіцо сказав, що підтримує цю пропозицію.
Тим часом голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, що Європа має зміцнити здатність України чинити опір російській агресії.
«Українцям потрібне передбачуване фінансування у 2024-му та в наступні роки. Їх потрібно постійно забезпечувати достатньою кількістю зброї, щоб Україна могла захиститися та повернути свою територію», – сказала вона.
Після перемоги на виборах Фіцо кілька разів змінював позицію щодо допомоги Україні. Наприкінці жовтня 2023 року він заявив, що Словаччина більше не відправлятиме зброю, але продовжить надавати гуманітарну допомогу та постачати засоби для розмінування. Потім у листопаді пом'якшив позицію, сказавши, що його уряд не блокуватиме постачання зброї та боєприпасів від приватних виробників.
Наступна зустріч лідерів ЄС, де знову обговорюватиметься допомога Україні, відбудеться 1 лютого.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.