Центр психічного здоров'я в Житомирі приймає найбільше скарг на загострення депресивних і тривожних розладів

Центр психічного здоров'я в Житомирі приймає найбільше скарг на загострення депресивних і тривожних розладів

До центру звертаються студенти, їхні батьки, викладачі та пересічні житомиряни

Центр психічного здоров'я в Житомирі приймає найбільше скарг на загострення депресивних і тривожних розладів
Фото: Pixabay

До Центру психічного здоровʼя, відкритого на базі державного університету імені Івана Франка, найчастіше звертаються із загостренням депресивних, тривожних і посттравматичного стресового розладів. За допомогою звертаються студенти, їхні батьки, викладачі та пересічні житомиряни.

Про це повідомило «Житомир.info».

Діяльність у Центрі здійснюють викладачі, психологи, науковці, які акредитовані в різних напрямках психотерапії та є психологами-консультантами й психотерапевтами.

«Традиційно, і то є міфом, очікується, що буде більше звернень про посттравматичний стресовий розлад, але насправді таких звернень є менше», – зауважила завідувачка кафедри соціальної та практичної психології Наталія Портницька.

За її словами, на відміну від початку повномасштабного вторгнення нині спостерігається відчуття виснаження та втоми від напруження, від війни, від невизначеності. За її даними, у цих темах немає вікових градацій.

«Тема невизначеності, відсутності відчуття контролю – це зараз є такими достатньо серйозними, й достатньо часто вони звучать», – додала вона.

Окрім цього, часто звертаються із запитами про налагодження стосунків, вирішення конфліктів і прийняття рішень.

Завідувачка уточнює, що в центрі надають лише першу консультативну допомогу, але, якщо запит потребує глибинної роботи та психотерапії, його спрямовують до фахівців, які не пов'язані з викладацькою діяльністю.

«Психолог не має бути з клієнтом у так званих подвійних стосунках, тобто викладач не може бути терапевтом… Це може бути психолог, який працює у нас в ліцеї, але так само це можуть бути будь-які громадські організації, благодійні організації, де працюють фахівці, які можуть надавати таку допомогу», – пояснила вона.

Бекграунд. Раніше Mind розповідав поради психолога щодо того, як війна та стрес змінюють психіку українців і що із цим робити.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло