Bloomberg: криза у вантажоперевезеннях через небезпеку в Червоному морі стала найбільшою з часів ковіду
Вартість доставки контейнера з Китаю до Середземного моря зросла більш ніж у чотири рази

Прохід суден через Суецький канал впав на 37% після того, як атаки хуситів зробили Червоне море небезпечним – такі дані показує проект МВФ PortWatch. Судна йдуть навколо Африки – біля мису Доброї Надії рух став приблизно настільки ж (33%) інтенсивнішим.
Джерело. Про серйозне потрясіння для світової торгівлі та міжнародних ланцюжків постачання пише Bloomberg.
Через Суецький канал проходить близько 12% усіх морських товарних потоків та до 30% контейнерних перевезень. З Індії, Китаю та Близького Сходу до Європи через Червоне море везуть нафту та нафтопродукти, ЗПГ та товари масового попиту. У зворотному напрямку прямує зерно, а в останній рік ще й російська нафта.
Через Червоне море йде 8% усієї світової торгівлі зерном, 12% – нафтою і 8% – ЗПГ.
Ті перевізники, хто наважується пройти, просять за перевезення подвійну ціну.
Вартість доставки контейнера з Китаю до Середземного моря зросла більш ніж у чотири рази з кінця листопада, за даними логістичної платформи Freightos.
«Ми не бачили такого швидкого зростання витрат з часу останньої кризи в пандемію», – зізнається експерт з логістики Alba Wheels Up Вінсент Якопелла.
Постраждали різні компанії. Автовиробники Volvo Car AB та Tesla Inc. оголосили, що призупинять роботу заводів у Європі, оскільки не можуть одержати комплектуючі від постачальників у Азії.
Nike, Adidas та Capri Holdings також під загрозою, оскільки залежать від азіатських постачальників. Навряд чи вони зможуть перекласти зростання витрат на споживачів.
Maersk, другий найбільший у світі контейнерний перевізник, попередив минулого тижня, що збої триватимуть щонайменше кілька місяців.
Катар, один із найбільших експортерів ЗПГ, оголосив, що зсуває терміни поставок до Європи, кажуть джерела Bloomberg.
Вузькі місця у світовій торгівлі можуть вплинути на інфляцію, стурбована президент Європейського центрального банку Крістін Лагард. І чим довше триватиме криза у Червоному морі, тим серйознішими будуть наслідки, за її словами.
Бекграунд. Як повідомлялося, США розробляють плани тривалої військової кампанії проти єменських хуситів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].