Європейська розвідка: кремль має на меті ослабити долар і підірвати світову фінансову систему

Європейська розвідка: кремль має на меті ослабити долар і підірвати світову фінансову систему

У путіна мріють про створення нового світового порядку, в якому не було б домінування США

This text is also available in English
Європейська розвідка: кремль має на меті ослабити долар і підірвати світову фінансову систему
фото DR

В останні два роки Кремль кілька разів збирав наради, де обговорював способи підірвати вплив долара як світової резервної валюти.

Джерело. Про це пише The Washington Post з посиланням на дані європейської розвідки, у розпорядження якої потрапили документи Ради безпеки росії.

Кінцевою метою, йдеться в одному з документів, є руйнування глобальної фінансової системи, створеної після Другої світової війни, та тієї влади, яку вона дає Вашингтону.

«Одним із найважливіших завдань є створення нового світового порядку, – йдеться у документі, датованому 3 квітня 2023 року. – Західні країни на чолі зі Сполученими Штатами намагаються нав'язати свою власну структуру, яка ґрунтується на їхньому домінуванні».

В іншому документі йдеться про необхідність розширення співпраці між Китаєм та росією в галузі штучного інтелекту, кіберсистем та «інтернету речей».

Документ написаний секретарем Ради безпеки Ніколаєм Патрушевим. Він пропонує створення Пекіном та москвою нової фінансової системи та євразійської цифрової валюти на основі альтернативних платіжних систем, таких як блокчейн. Заявлена мета – обхід домінування Заходу у світових фінансових операціях.

Прес-секретар кремля Дмітрій Пєсков у коментарі The Washington Post заперечував, що росія «прагне підірвати домінування США у світовій фінансовій системі», пише видання, але визнав, що її метою є створення альтернатив.

За словами Пєскова, дії «колективного Заходу» підривають довіру без будь-якої допомоги з боку москви. Кремль «уважно стежить за ситуацією та створює нову систему економічних нейронів, тому що попередня система виявилася ненадійною, хибною та небезпечною», – заявив Пєсков.

На думку москви, підтримка США вторгнення Ізраїлю до Гази підірвала авторитет Вашингтона у багатьох країнах світу. Сукупність подій спричинила сплеск оптимізму щодо глобальних позицій росії, пише WP.

Офіційні особи у москві відзначають зростання торгівлі з Китаєм, військову співпрацю з Іраном, дипломатичну роботу в арабському світі та розширення групи БРІКС.

Російські мільярдери, такі як Олег Дерипаска, які спочатку публічно виступали проти війни в Україні, говорячи, що вона призведе до економічної кризи в росії, тепер описують розрив росії із Заходом як каталізатор зміни глобальних економічних моделей, зазначає WP.

«Будуть створені альтернативні платіжні системи та боргові ринки: у Китаї на основі юаня, а в Індії та на Близькому Сході – на основі криптовалют, – написав Дерипаска 20 січня у Telegram. – За кілька років санкції перестануть бути гальмом для світової торгівлі та інвестицій».

Бекграунд. Як повідомлялося, Саудівська Аравія офіційно приєдналася до блоку країн БРІКС. Очікується, що до БРІКС приєднаються ще Єгипет, Ефіопія, Іран та ОАЕ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло