Відсьогодні за програмою «єОселя» можна купувати житлові будинки або таунхауси – Мінекономіки

Відсьогодні за програмою «єОселя» можна купувати житлові будинки або таунхауси – Мінекономіки

Уряд планує у 2024 році видати 12 000 житлових кредитів, у 2025-му – 23 000 на загальну суму 56,6 млрд грн

Відсьогодні за програмою «єОселя» можна купувати житлові будинки або таунхауси – Мінекономіки
Фото: Pixabay

Відсьогодні позичальники за програмою «єОселя» можуть купувати не тільки квартири в багатоквартирних будинках, а й приватні будинки або таунхауси. Уряд планує 2024 року видати 12 000 житлових кредитів, 2025-го – 23 000 на загальну суму 56,6 млрд грн.

Про це повідомило Мінекономіки.

«Уряд продовжує реалізовувати програму пільгового іпотечного кредитування «єОселя», яка користується високим рівнем попиту серед населення. Від початку дії програми кредити вже отримали 6916 родин», – сказала очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко.

Зазначається, що при купівлі житлових будинків винятком будуть дачні та садові будинки або будинки, збудовані на ділянках відмінних від земель житлової та громадської забудови.

Окрім цього, збільшили граничну норму кредитування за програмою «єОселя» при купівлі будинків. Водночас нормативна площа житлового будинку для сім’ї з однієї особи (одинока особа) становить не більш як 62,5 кв. м загальної площі та додатково 21 кв. м – на кожного наступного члена сім’ї.

Наголошується, що вимоги по даті введення в експлуатацію будинків аналогічні до квартир:

  • представникам окремих професій (військовослужбовці ЗСУ за контрактом, вчителі, медики та науковці), які можуть взяти кредит під 3%, та ветеранам – під 7%  – доступні приватні будинки до 10 років у Києві та обласних центрах, без обмежень в інших населених пунктах;
  • ВПО та іншим українцям, які можуть взяти кредит під 7%, доступні приватні будинки до 3 років, незалежно від населеного пункту.

У міністерстві додали, що привели також граничну вартість квадратного метра до реалій ринку в тому чи іншому населеному пункті. Таким чином зменшили граничну вартість житла для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова.

Уточнюється, що коефіцієнт відношення до опосередкованої вартості будівництва 1 кв. м змінено з 2,5 до 2. Разом з тим збільшили з 1 до 1,75 коефіцієнт для населених пунктів, що мають населення менш як 100 000.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що «єОселя» планує суттєво збільшити частку клієнтів на «первинці» 2024 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло