Нафтовий термінал у Туреччині став головним хабом для постачання російської нафти в Європу

Нафтовий термінал у Туреччині став головним хабом для постачання російської нафти в Європу

Турецькій митниці надаються неправдиві відомості про країну походження нафти

This text is also available in English
Нафтовий термінал у Туреччині став головним хабом для постачання російської нафти в Європу
фото DR

Турецький нафтоналивний термінал у місті Dörtyol на узбережжі Середземного моря, неподалік кордону із Сирією після початку вторгнення рф в Україну став важливим вузлом для перевалки підсанкційної російської нафти до Європи.

Джерело. Про це пише газета Financial Times, спираючись на дані аналітиків.

За даними аналітичної компанії Kpler, за два останні роки постачання нафти з росії різко зросли. Так, на росію припало 90% нафти, доставленої на термінал морем у січні-листопаді 2023 року – 9,2 млн з 10,5 млн барелів.

При цьому за весь 2021 рік з росії прибуло менше 584 тисячі барелів, а в 2022 році – 3,7 млн. Тим самим у 2021-му обсяг прийнятої терміналом продукції з росії склав 38% всіх морських вантажів, а роком пізніше – 67%, наводить FT інформацію аналітиків.

Ці цифри спростовує власник терміналу – стамбульська компанія Global Terminal Services (GTS): вона наводить дані митного управління Туреччини, за якими на російську продукцію припало 20% «сукупної вантажної активності» у 2022 році та 10% – у 2023 році.

Ці розбіжності аналітик Kpler Віктор Катона пояснює тим, що «деякі клієнти терміналу надали турецькій митниці неправдиву інформацію про країну походження» нафти. При цьому Kpler відстежує рух танкерів від порту навантаження до порту доставки, тому сумнівів щодо джерела постачання тут бути не може, підкреслює FT.

Згідно з даними з відвантажень, якщо у 2022 році до країн Євросоюзу з порушенням санкцій було відправлено близько 53% нафти, що прибула з росії, то в 2023-му цей показник підскочив до 85% – в основному вона експортується до Греції, Бельгії та Нідерландів.

А у випадку з нафтопродуктами відповідні цифри можуть бути ще вищими, і в ЄС може йти практично весь обсяг. Так, з січня по листопад 2023 року термінал Dörtyol прийняв із росії 2,7 млн барелів вакуумного газойлю, з яких 2,5 млн було відправлено до Європи, переважно до Греції.

Бекграунд. Нагадаємо, ЄС хоче вкласти 10 млрд євро у Транскаспійський коридор, що з’єднує Європу і Центральну Азію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло