росія втратила третину експорту бензину після ударів України по великих НПЗ

росія втратила третину експорту бензину після ударів України по великих НПЗ

Протягом зими «невідомі безпілотники» здійснили щонайменше 6 успішних атак на російські заводи

росія втратила третину експорту бензину після ударів України по великих НПЗ
фото DR

Нальоти українських безпілотників, які у січні щонайменше шість разів атакували об'єкти нафтогазової інфраструктури росії, вдарили по експорту великих нафтових компаній. За підсумками першого місяця 2024 року росія скоротила вивезення за кордон бензину на 37%, прозвітувало міненерго рф.

Джерело. Про це пише moscowtimes.eu

Продаж дизельного палива – найбільшої статті експорту нафтопродуктів – знизився на 23%. Скорочення експорту стало результатом «позапланових ремонтів» на нафтопереробних заводах та необхідності забезпечувати внутрішній ринок, пояснили у відомстві.

У середині січня українські дрони атакували нафтовий термінал у Ленінградській області, нафтобазу в Брянській області, що належить «Роснефти», а 21 січня завдали удару по терміналу «Новатека» в Усть-Лузі – одному з найбільших російських портів на Балтійському морі.

25 січня БПЛА вразили Туапсинський НПЗ «Роснефти» – єдиний на чорноморському узбережжі росії, він входить до топ-10 найбільших у країні. На заводі, який щороку переробляє майже 10 млн тонн нафти, згоріла вакуумна установка, через що виробництво довелося зупинити. Вранці 29 січня в Ярославлі безпілотник впав на НПЗ «Славнефть-ЯНОС».

Міненерго рф запевняє, що проблем із постачанням внутрішнього ринку немає і не буде: відвантаження бензину в січні збільшилося на 7%, а дизельного палива – на 17%. Крім того, сформовано запаси: автомобільного бензину – 1,9 млн тонн, дизпалива – 3,9 млн тонн, підкреслює відомство.

Науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Сергєй Вакуленко зазначив, що НПЗ «важливі для економіки та для ведення війни – автомобілі та вантажівки, трактори та комбайни, танки та кораблі, цивільні та військові літаки треба заправляти бензином, дизпаливом та гасом, а не сирою нафтою».

«росія намагалася досягти чогось подібного, атакуючи українську електроенергетику взимку 2022–2023 років. Метою були вразливі трансформатори українських електростанцій у розрахунку, що Україна не зможе достатньо швидко ремонтувати та замінювати їх. Тепер настала черга росії стати ціллю подібних атак», – констатував експерт.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло