росія втратила третину експорту бензину після ударів України по великих НПЗ
Протягом зими «невідомі безпілотники» здійснили щонайменше 6 успішних атак на російські заводи

Нальоти українських безпілотників, які у січні щонайменше шість разів атакували об'єкти нафтогазової інфраструктури росії, вдарили по експорту великих нафтових компаній. За підсумками першого місяця 2024 року росія скоротила вивезення за кордон бензину на 37%, прозвітувало міненерго рф.
Джерело. Про це пише moscowtimes.eu
Продаж дизельного палива – найбільшої статті експорту нафтопродуктів – знизився на 23%. Скорочення експорту стало результатом «позапланових ремонтів» на нафтопереробних заводах та необхідності забезпечувати внутрішній ринок, пояснили у відомстві.
У середині січня українські дрони атакували нафтовий термінал у Ленінградській області, нафтобазу в Брянській області, що належить «Роснефти», а 21 січня завдали удару по терміналу «Новатека» в Усть-Лузі – одному з найбільших російських портів на Балтійському морі.
25 січня БПЛА вразили Туапсинський НПЗ «Роснефти» – єдиний на чорноморському узбережжі росії, він входить до топ-10 найбільших у країні. На заводі, який щороку переробляє майже 10 млн тонн нафти, згоріла вакуумна установка, через що виробництво довелося зупинити. Вранці 29 січня в Ярославлі безпілотник впав на НПЗ «Славнефть-ЯНОС».
Міненерго рф запевняє, що проблем із постачанням внутрішнього ринку немає і не буде: відвантаження бензину в січні збільшилося на 7%, а дизельного палива – на 17%. Крім того, сформовано запаси: автомобільного бензину – 1,9 млн тонн, дизпалива – 3,9 млн тонн, підкреслює відомство.
Науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Сергєй Вакуленко зазначив, що НПЗ «важливі для економіки та для ведення війни – автомобілі та вантажівки, трактори та комбайни, танки та кораблі, цивільні та військові літаки треба заправляти бензином, дизпаливом та гасом, а не сирою нафтою».
«росія намагалася досягти чогось подібного, атакуючи українську електроенергетику взимку 2022–2023 років. Метою були вразливі трансформатори українських електростанцій у розрахунку, що Україна не зможе достатньо швидко ремонтувати та замінювати їх. Тепер настала черга росії стати ціллю подібних атак», – констатував експерт.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].