Суд ООН розгляне позов України до росії, поданий після заяви кремля про нібито “геноцид жителів Донбасу”

Суд ООН розгляне позов України до росії, поданий після заяви кремля про нібито “геноцид жителів Донбасу”

Представники росії наполягали, що слова путіна про «геноцид» — лише «риторичний оборот», що не спирається на визначення міжнародного права

This text is also available in English
Суд ООН розгляне позов України до росії, поданий після заяви кремля про нібито “геноцид жителів Донбасу”
фото DR

Міжнародний суд ООН у Гаазі вирішив ухвалити до розгляду позов України до росії, передає ВВС. Київ звинуватив москву в спробі використати твердження про нібито “геноцид російськомовного населення” на Донбасі як привід для розв'язання війни.

Суд ООН частково відкинув твердження росії, яка наполягала, що позов України не стосується юрисдикції цього органу.

При цьому суд нагадав, що російська влада неодноразово звинувачувала Київ у геноциді російськомовного населення Донбасу, коли пояснювала необхідність проведення так званої «спеціальної військової операції».

Тому між Україною та росією існував конфлікт щодо того, чи мав місце геноцид на Донбасі, сказано у рішенні.

Таким чином, суд ООН вирішив частково розглянути претензії України по суті.

При цьому суд відкинув твердження України про те, що несправедливі звинувачення росії проти України в геноциді самі по собі можуть бути порушенням міжнародної конвенції про запобігання геноциду.

На попередньому етапі розгляду цього позову, який відбувся у вересні минулого року, Київ стверджував, що москва (зокрема особисто президент путін) використала хибні звинувачення у геноциді на Донбасі для виправдання незаконного вторгнення.

На думку України, таким чином росія зловжила своїми правами та порушила зобов'язання щодо міжнародної Конвенції щодо попередження злочину геноциду та покарання за нього.

Конвенція про геноцид від 1948 року визначає, що саме можна вважати геноцидом, і закріплює обов'язок країн-учасниць запобігати таким злочинам і карати їх винуватців.

росія намагалася довести, що з правової точки зору суд ООН не має юрисдикції розглядати позов України, який підтримали 32 держави.

«Мета спецоперації – захист людей, які протягом восьми років зазнають знущань, геноциду з боку київського режиму», – так 24 лютого 2022 року російський воєнний злочинець владімір путін обґрунтував початок війни проти України. Саме ці слова лягли в основу цієї судової суперечки.

Представники росії наполягали, що слова путіна про «геноцид» – лише «риторичний оборот», що не спирається на визначення міжнародного права.

Україна ж стверджувала, що російська влада в особі путіна та інших офіційних осіб у різних публічних виступах не лише використовувала «абсурдні твердження про геноцид» як привід для вторгнення, а й протягом восьми років готувала для цього ґрунт.

У березні 2022 року в рамках розгляду цього позову суд ООН наказав росії призупинити військові дії на території України як забезпечувальні заходи. Це рішення залишилося без наслідків.

Бекграунд. Нагадаємо, суд ООН визнав росію винною у расовій дискримінації в освіті, однак відхилив більшість інших звинувачень.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло