Словацькі фермери готові приєднатися до протестів колег у ЄС
Вони вважають, що Брюссель і його «зелена» політика є основою важкого становища фермерів Євросоюзу

Словацькі фермери готові приєднатися до своїх колег у ЄС до їхніх акцій протесту. Сільськогосподарська палата Словаччини вважає, що Брюссель і його економічна політика лежать в основі важкого становища європейських фермерів.
Про це повідомили в Словацькій сільськогосподарській і продовольчій палаті (SPPK), передає Euractiv.
Зазначається, що це також охоплює проблеми, пов'язані з поганим управлінням Словацьким сільськогосподарським платіжним агентством (APA) і визначенням національного стратегічного плану реалізації.
У виданні додали, що, наприклад, вперше за 19 років членства країни в ЄС агентство не змогло вчасно здійснити прямі виплати, а низка фермерів ще чекають на свої гроші. Як зазначається, основними причинами цього є неготовність APA та надмірне національне законодавство.
Наголошується, що минулого тижня Єврокомісія запропонувала продовжити зупинення ввізних мит і квот на експорт агропродукції з України до ЄС ще на один рік, але з обмеженнями.
Окрім цього, вона запропонувала дозволити фермерам Євросоюзу продовжити звільнення від правил, які вимагають від господарств залишати землю під паром, до кінця 2024 року.
Водночас словацькі фермери вважають такі поступки «псевдопоступливими», а голова SPPK Еміль Мачо назвав їх «останньою краплею як для європейських, так і для словацьких фермерів».
«Фермери протестують, палять шини, заливають гноєм адміністративні центри в половині країн ЄС – це лише наслідок того, до чого часто призводить «зелений» фанатизм у ЄС», – зауважив він.
Мачо наголосив, що словацькі фермери готові до протесту й будуть координувати свої дії з фермерами із сусідніх країн Вишеградської четвірки. Він попередив, що вони виведуть на вулиці «сотні тракторів», як це вже зробили фермери в Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Румунії, Польщі, Греції, Португалії та Нідерландах.
Очільник SPPK додав, що у країнах ЄС не обробляється 5–6% орних земель, багато фермерів більше не працюють у полях, а сидять в офісах, намагаючись «заповнити часто безглузді адміністративні правила ЄС».
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Польща зафіксувала надмірний імпорт агропродукції з України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].