Rheinmetall надасть Україні танки “леопарди”, системи ППО і десятки тисяч снарядів в найближчі 2 роки
Крім Німеччини, ще одна держава-член НАТО доручила компанії поставити Україні велику кількість 155-мм боєприпасів

Німецька компанія Rheinmetall оприлюднила плани щодо постачання Україні зброї та техніки на 2024-2025 роки. Серед запланованих поставок – боєприпаси, танки, БМП, системи ППО та інша техніка, повідомляє пресслужба компанії, на яку посилається Інтерфакс-Україна.
«Rheinmetall є єдиним оборонним підрядником, здатним постачати українським військовим велику кількість нових боєприпасів середнього і великого калібру, зокрема 20-мм для бойової машини піхоти Marder, 40-мм боєприпаси, а також 105-мм для танка Leopard 1 та 120-мм танкові боєприпаси для Leopard 2», – зазначено в повідомленні.
У компанії нагадали, що до кінця 2023 року також було виготовлено і поставлено 40 000 з 300 000 пострілів 35-мм боєкомплекту до зенітного танка «Gepard».
«Ба більше, Rheinmetall є важливим стратегічним партнером України в постачанні 155-мм артилерійських боєприпасів: уже поставлено кілька десятків тисяч снарядів, а 2024 року надійдуть ще десятки тисяч. У грудні 2023 року уряд Німеччини також розмістив замовлення у Rheinmetall на постачання кількох десятків тисяч боєприпасів у 2025 році», – йдеться в повідомленні.
Крім Німеччини, ще одна держава-член НАТО доручила компанії Rheinmetall поставити Україні велику кількість 155-мм боєприпасів.
Снаряди буде вироблено іспанським виробником Rheinmetall Expal Munitions, їх мають поставити у 2025 році.
Крім того, у 2024 році заплановано постачання «у двозначному діапазоні» БМП «Marder», 24 основних бойових танків Leopard 1A5, а також 5 броньованих евакуаційних машин і двох танків Leopard 1 для навчання.
Ще 14 основних бойових танків Leopard 2A4 будуть поставлені за дорученням урядів Нідерландів і Данії.
Очікується також продовження поставок систем ППО «Skynex».
Крім того, заплановано передачу другої рятувальної станції (NATO Role 1 standard) і систем захисту від дронів SurveilSPIRE.
«Крім короткострокових поставок військової техніки, у довгостроковій перспективі Україні знадобиться допомога у відновленні власної оборонної промисловості та переорієнтації виробництва на західні стандарти. Тому в жовтні 2023 року Rheinmetall заснувала в Києві спільне підприємство з українською державною компанією АТ «Українська оборонна промисловість» (раніше «Укроборонпром») – ТОВ «Рейнметалл Українська оборонна промисловість», – додали в компанії.
Наразі роботи з технічного обслуговування та ремонту вже проводяться на військовій техніці. На другому етапі в Україні також вироблятимуть бронетехніку, наприклад, бронетранспортери Fuchs/Fox, бойові машини піхоти Lynx і основні бойові танки Panther.
«Мета полягає в тому, щоб перетворити Україну на ефективного партнера, відновити її колись потужний оборонний сектор і забезпечити її стратегічну автономію», – наголошується в повідомленні.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Rheinmetall має посилений запит на виробництво артснарядів для України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].