Боррель обіцяє Україні понад мільйон боєприпасів від ЄС до кінця року

Боррель обіцяє Україні понад мільйон боєприпасів від ЄС до кінця року

Він запропонував країнам ЄС домовитися зі своїми клієнтами та перенаправити замовлені снаряди до України

This text is also available in English
Боррель обіцяє Україні понад мільйон боєприпасів від ЄС до кінця року
фото DR

У середу 7 лютого у Києві перебуває з візитом голова зовнішньополітичного відомства Європейського союзу Жозеп Боррель, який поміж іншого обговорює з владою України постачання боєприпасів для ЗСУ.

Минулого року ЄС пообіцяв до березня 2024 року поставити Україні один мільйон снарядів, але насправді зможе виконати цю обіцянку максимум наполовину.

Тепер Боррель заявив, що до кінця 2024 року Україна має отримати від Євросоюзу 1,155 млн боєприпасів, повідомляють українські ЗМІ.

«Продовжує зростати та розвиватися оборонно-промисловий комплекс Європейського союзу. Можна констатувати, що його здатність зросла на 40%», – цитує Борреля агентство Інтерфакс-Україна.

Перед поїздкою до Києва Боррель заявляв, що Євросоюз не виконує власних планів постачання Україні артилерійських снарядів не тому, що у країн ЄС не вистачає виробничих потужностей, а тому що вони експортують снаряди до інших країн.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив під час зустрічі із Жозепом Боррелем, що європейська оборонна промисловість збільшує обсяги виробництва для підтримки Києва.

“Європа прокидається від “сплячої сієсти”. Європейський оборонно-промисловий комплекс нарощує свої потужності, і я впевнений, що ми скоро це відчуємо. Ми сьогодні обговорили це з паном Боррелем”, – зазначив Денис Шмигаль.

Український прем'єр додав, що одним із головних пріоритетів є постачання Україні артилерійських снарядів.

Минулого року ЄС пообіцяв до березня 2024 року поставити Україні один мільйон снарядів, але насправді зможе виконати цю обіцянку максимум наполовину. Тому деякі країни ЄС, зокрема Чехія, пропонують закупити снаряди для України за межами союзу.

За словами кореспондента ВВС у Варшаві, Боррель запропонував країнам ЄС натомість домовитися зі своїми клієнтами та перенаправити продукцію до України.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Боррель заявив, що путін не зупиниться, поки не отримає в Україні перемогу. На його думку, причини таких амбіцій слід шукати в історичній спадщині, тому що «росія ніколи не могла стати нацією».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло