“Німеччина в біді”: промислове виробництво в країні переживає найбільший спад за всю історію
Скорочення інвестицій, зокрема, сприяє найвищому рейтингу правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини»

Боргові ринки ставлять на те, що економічні проблеми Німеччини не є тимчасовими.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Економічна стагнація, криза на ринку нерухомості та висока частка підприємств, що зазнають фінансових труднощів посилюються від початку російського вторгнення в Україну. Стрибок цін на електроенергію, що послідував за війною, особливо вдарив по енергоємному бізнесу, зазначає видання.
Промислове виробництво Німеччини переживає найтриваліший спад в історії, що перевищує фінансову кризу 2008 року – і прогнози на 2024-й також невтішні.
«Німеччина справді опинилася в біді, – пояснює керуючий фондом Barings Браян Мангвіро. – Усі великі виробничі економіки сповільнюються, але в Німеччині це посилюється підвищенням цін на енергоносії. В автомобільному секторі також спостерігаються проблеми через конкуренцію з боку Китаю».
За оцінками Bloomberg, близько $13,6 млрд облігацій та позик німецьких компаній у січні були у зоні distressed. Це у 13 разів більше, ніж в Італії. Крім того, близько 15% компаній перебували у проблемній зоні, що є найвищим показником у Європі.
Додає проблем і ринок комерційної нерухомості США: учора помітний у Німеччині Deutsche Pfandbriefbank AG був змушений підвищити забезпечення власними бондами. Минулого тижня резерви на втрати у секторі збільшив Deutsche Bank.
Додатковий тиск чинить невизначений майбутній політичний ландшафт Німеччини. Скорочення інвестицій, зокрема, сприяє найвищому рейтингу правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини», зазначає генеральний директор Deutsche Bank Крістіан Сьюїнг.
За підсумками четвертого кварталу 2023 року економіка Німеччини скоротилася на 0,3%, а в третьому продемонструвала нульове зростання. Проте найголовніша економіка Європи рецесії, швидше за все, не уникне: прогноз для Німеччини на перший квартал 2024 року – мінус 0,2%.
Бекграунд. Як повідомлялося, Німеччина розглядає націоналізацію активів «Роснєфті». Йдеться про 54% акцій бранденбурзького НПЗ у Шведті, яким володіє «Роснєфть».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].