США можуть уже цього року заборонити постачання урану з росії
Як наслідок, «росатом» може втратити мільярдний ринок

«росатом» може втратити один зі своїх ключових експортних ринків на суму приблизно $1 млрд на рік, через можливе запровадження Сполученими Штатами ембарго на постачання російського урану.
Про це пише Financial Times.
Законопроєкт, який передбачає заборону постачання урану з росії, підтримали конгресмени обох партій у грудні, Документ мають остаточного ухвалення протягом цього року. Інститут ядерної енергії США та професійна асоціація учасників сектору висловили підтримку цій ініціативі.
Зазначається, що за останні два роки західні компанії активно формували свої запаси урану, а також розширювали ланцюги постачань і виробничі потужності. Такі компанії, як Urenco, французька Orano й американська Centrus, готуються до можливого запровадження ембарго. Уряди країн, таких, як США, Велика Британія, Японія, Франція та Канада, у грудні 2023 року виділили $4,2 млрд для підтримки постачальників збагаченого урану.
Згідно з відомостями, до 2026 року заповненість робочого обсягу урану за конверсією у західних потужностях планується збільшити до 90%. Гендиректор компанії Urenco, Борис Шухт, заявив, що їхнє підприємство готове повністю замінити російські постачання. Крім того, Urenco веде переговори з урядами США та Великої Британії щодо інвестицій у виробництво високопробного низькозбагаченого урану (HALEU). Лондон надав компанії фінансову підтримку, видаливши 9,5 млн фунтів стерлінгів для реалізації цієї технології. Метою є «видавлення Путіна зі світового енергетичного ринку» та зменшення впливу росії.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що ціни на уран знаходяться на 16-річному піку через ризики дефіциту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].