Прямі інвестиції Німеччини в Китай торік зросли на 4,3% – до рекордного рівня в 11,9 млрд євро
Німецькі фірми, попри заклики уряду зменшити ризики, продовжують активно інвестувати в Китай

Прямі інвестиції Німеччини в Китай торік зросли на 4,3% – до рекордного рівня в 11,9 млрд євро, а також збільшилися частка від загальних інвестицій країни за кордон.
Про це пише Reuters.
Німецькі компанії інвестували в Китай за останні три роки стільки ж, скільки за попередні шість років. Проте німецькі інвестиції в Китай за останні чотири роки повністю фінансувалися за рахунок реінвестованого прибутку, а компанії також виводили капітал, що створює більш нюансовану картину.
«Можна припустити, що зберігається розкол між кількома великими компаніями та більшістю малих і середніх підприємств, – зазначив у звіті економіст IW Юрген Маттес і додав: – Інші дослідження та окремі факти підтверджують тезу про те, що деякі середні та малі підприємства прагнуть зменшити свою взаємодію з Китаєм або навіть повністю вийти з нього».
За останні чотири роки частка німецьких фірм, які залишили китайський ринок або розглядають можливість виходу з нього, зросла більш ніж удвічі – до 9%, згідно з опитуванням, проведеним Німецькою торговою палатою в Китаї, опублікованим минулого місяця.
Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій у Німеччині впав минулого року до 116 млрд євро з приблизно 170 млрд євро у 2022 році, оскільки найбільша економіка Європи балансує на межі рецесії.
Інвестиції в Китай як частка загальних німецьких інвестицій за кордоном зросли торік до 10,3%, що є найвищим показником з 2014-го, тоді як прямі німецькі інвестиції в інші країни Азії зберігалися на рівні приблизно 8%.
Німеччина стоїть перед дилемою. Хоча вона хоче зменшити свою залежність від Китаю, у 2023 році ця країна залишилася її найважливішим торговельним партнером восьмий рік поспіль, згідно з попередніми даними Статистичного управління. У коаліційному уряді канцлера Німеччини Олафа Шольца політики розділилися щодо того, наскільки потрібно зменшити ризик залежності від Китаю, причому соціал-демократи (СДПН) Шольца прагнуть менш агресивних скорочень, ніж молодші партнери по коаліції – «Вільні демократи» і «Зелені».
Шольц поїде до Китаю з бізнес-делегацією з 15 по 16 квітня, повідомила агентству Reuters особа, яка брала участь у плануванні, на початку цього місяця.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Китай посилює низку обмежень для внутрішніх інвесторів і деяких офшорних компаній.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].