Прямі іноземні інвестиції в Китай впали до 30-річного мінімуму
Згідно з даними Державного управління валютного контролю, прямі інвестиційні зобов'язання Китаю в його платіжному балансі минулого року становили $33 млрд

Прямі інвестиції іноземного бізнесу в Китай торік впали до найнижчого рівня з початку 1990-х років, що підкреслює виклики, які стоять перед країною, оскільки Пекін прагне залучити більше коштів з-за кордону для підтримки своєї економіки.
Про це пише Bloomberg.
Згідно з даними Державного управління валютного контролю, прямі інвестиційні зобов'язання Китаю в його платіжному балансі торік становили $33 млрд. Цей показник нових іноземних інвестицій у країну – який фіксує грошові потоки, пов'язані з іноземними компаніями в Китаї – був на 82% нижчим за рівень 2022 року та найнижчим з 1993 року.
Ці дані свідчать про вплив карантинних обмежень, спричинених Covid, і слабке відновлення економіки минулого року. Вперше з 1998 року інвестиції впали в ІІІ кварталі 2023 року, а потім дещо відновилися, щоб продемонструвати зростання в останньому кварталі.
На думку економістів, дані SAFE, які вимірюють чисті потоки, можуть відображати тенденції у прибутках іноземних компаній, а також зміни в масштабах їхньої діяльності в Китаї. Згідно з даними Національного бюро статистики, прибутки іноземних промислових компаній у Китаї торік впали на 6,7% проти попереднього року.
Більш ранні дані Міністерства торгівлі показали, що нові прямі іноземні інвестиції в Китай впали 2023 року до найнижчого рівня за останні три роки. За словами економістів, дані Міністерства торгівлі не включають реінвестовані прибутки іноземних фірм і є менш волатильними, ніж дані SAFE.
Зусилля уряду, спрямовані на повернення іноземних компаній після Covid, є недостатніми, і для того, щоб Пекін досяг успіху в досягненні своїх цілей, потрібно докласти більше зусиль. Своєю чергою іноземні компанії виводять гроші з країни через геополітичну напруженість і вищі процентні ставки в інших країнах.
У транснаціональних корпорацій є більше стимулів тримати готівку за кордоном, а не в Китаї, оскільки країни з розвиненою економікою підвищують відсоткові ставки, коли Пекін знижує їх, щоб стимулювати економіку. Нещодавнє опитування японських компаній у Китаї показало, що більшість із них скоротили інвестиції або залишили їх на рівні минулого року, і більшість з них не мають позитивних прогнозів на 2024 рік.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що біотехнологічна компанія I-Mab припиняє діяльність у Китаї та переорієнтовується на США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].