«Мости довіри» з Францією та Іспанією відновлюють і модернізують Україну за найкращими європейськими стандартами
Як «U-LEAD з Європою» поєднує міста у складні для України часи

Про те, як французькі та іспанські міста зміцнюють зв’язки з Україною через ініціативу Програми «U-LEAD з Європою» «Мости довіри» розповіли експерти Програми Анрі Малос і Євген Духович.
За їхніми словами, ці країни потребували унікального підходу, яким став більш персоналізований низовий підхід, так звана партизанська стратегія, яку обрав для реалізації ініціативи заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» Андрей Хорват. Так, прямий контакт був дуже важливим, зокрема у Франції, де мери мають значний вплив у своїх громадах. Такими містами виявилися Лібурн, Реймс і Порто-Веккьо, мери яких обрали для підтримки, зокрема, постраждалий від російської агресії Чернігів та західнокарпатське містечко Кам’янське.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
В Іспанії увага спочатку була зосереджена на регіонах із сильним почуттям ідентичності та автономії, таких, як Країна Басків. З її історією стійкості та процвітання вона була ідеальним партнером для ініціативи. Лідер Баскської національної партії Мікель Барзако й керівник Баскської асоціації муніципалітетів Мар Забала відіграли вирішальну роль у налагодженні зв’язків з українськими містами Новомосковськ, Кременчук і Нікополь.
Ініціатива «Мости довіри», спрямована на розбудову міцних партнерств між європейськими й українськими муніципалітетами, у зимовий сезон 2022–2023 року стала важливим інструментом надання допомоги українським громадам, які переживали важкі часи через системні обстріли енергетичної інфраструктури. Так, пілотними проєктами стали Кагарлик, що на Київщині, та Чернігів. Вони отримали генератори, інше обладнання й медикаменти від французьких Лібурна, Реймса, Канн та іспанських Більбао й Віторії. Крім того, у рамках ініціативи «Мости довіри» було організовано підтримку українських біженців.
Ще одним напрямом стало залучення молодого покоління. У рамках ініціативи було організовано відвідання українськими підлітками міст Реймс, Лор’ян, Канни. Мер Лор’яна Фабріс Лоер зазначив: «Коли ми об’єднуємо молодь наших міст, ми не просто зміцнюємо дружні відносини, а закладаємо основу мирної Європи. І ми бачимо Україну невід’ємною частиною європейської сім’ї».
Крім того, у рамках партнерства було визначено пріоритетні проєкти з відновлення з відчутними результатами. У центрі уваги – відновлення важливої інфраструктури в містах, які прийняли на себе основний удар конфлікту. Муніципалітети Більбао, Віторія-Гастейс і Доностія-Сан-Себастьян використали свій досвід в управлінні водними ресурсами й надали допомогу Нікополю – місту, яке не лише щоденно обстрілюють з окупованого Енергодару росіяни, воно залишилося без води після руйнування військами рф Каховської дамби.
Як повідомляє U-LEAD, з власної ініціативи ці баскські муніципалітети залучили своїх фахівців із водопостачання й очистки стічних вод до партнерств, організувавши зустрічі з українськими колегами для визначення перспективних майбутніх проєктів, які передбачають не просто відновлення, а модернізацію критичної інфраструктури.
Сталий розвиток став підґрунтям співпраці між Нантом, який відомий «зеленими» ініціативами, та Запорізькою областю в Україні. Франко-українське партнерство орієнтоване на інвестиції у відновлювальні джерела енергії та переосмислення міського транспорту. Мета – зменшити залежність від приватного транспорту, знизити забруднення та популяризувати альтернативні види громадського транспорту, які не забруднюють довкілля. Схожі партнерства встановили Зеленодольськ і Со, Лор’ян і Чорноморськ, Доностія-Сан-Себастьян і Кременчук. Усі ці партнерства мають спільну стратегічну тему: сталий розвиток, який ліг в основу розширеної програми Urbact.eu, яка наразі поширюється на міста з України та Молдови.
Нагадаємо: «U-LEAD з Європою» – це програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку, яка спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією і Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.