Туреччина перекрила майже половину постачань у росію через загрозу санкцій США

Туреччина перекрила майже половину постачань у росію через загрозу санкцій США

Торгівля деякими товарами припинилася повністю, зокрема, експорт машинного обладнання

This text is also available in English
Туреччина перекрила майже половину постачань у росію через загрозу санкцій США
фото DR

Туреччина, яка стала одним із головних антисанкційних хабів росії, різко скоротила постачання на початку 2024 року. На тлі проблем із турецькими банками, які стали масово блокувати платежі від російських компаній, експорт із Туреччини до рф у січні впав на 39%, повідомляє Reuters з посиланням на попередні дані митної статистики.

За перший місяць року турецькі компанії поставили на російський ринок товарів на $631 млн проти майже $1 млрд у січні-2023.

Торгівля деякими товарами припинилася повністю.

«Експорт машинного обладнання, зокрема, припинився – просто через схожість із військовим обладнанням», – розповіло Reuters знайоме із ситуацією джерело.

За підсумками минулого року Туреччина поставила до росії товарів на рекордні $10,9 млрд – удвічі більше, ніж до війни. Вона також різко наростила закупівлі російської нафти, які становили 12 млн тонн у 2022 році і майже 9 млн – за січень–листопад минулого.

Перебої в російсько-турецьких платежах почалися після того, як 22 грудня президент США Байден підписав указ, згідно з яким фірми, які допомагають росії обходити санкції, ризикують втратити доступ до фінансової системи США.

Фінансові установи, які ведуть бізнес від імені тих, на кого поширюються американські санкції, перебувають у зоні ризику, йшлося в указі.

1 лютого Кремль повідомив, що йому відомо про посилення турецькими банками правил роботи з російськими клієнтами через тиск США і що він працює з Туреччиною над пошуком рішень. Глава ЦБ рф Ельвіра Набіулліна сказала у п'ятницю, що у зовнішньоторговельних операціях існують додаткові труднощі.

Один із турецьких банкірів розповів Reuters, що банки надзвичайно ретельно дотримуються процедур у тому, що стосується санкцій, і уважно перевіряють усі транзакції.

Проблеми торкнулися навіть російських нафтовиків, які, за словами джерела Reuters, близько трьох тижнів не можуть одержати від Туреччини гроші за продану нафту. Переговори з Анкарою поки що результату не дали: проблема зберігається і є «дуже серйозною», заявив у неділю посол рф у Туреччині.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло