«Нафтогаз» проведе стрес-тест ГТС та українських газосховищ, щоб підготуватися до зупинки транзиту газу з рф

«Нафтогаз» проведе стрес-тест ГТС та українських газосховищ, щоб підготуватися до зупинки транзиту газу з рф

Це переконає іноземних трейдерів зберігати газ в українських ПСГ

«Нафтогаз» проведе стрес-тест ГТС та українських газосховищ, щоб підготуватися до зупинки транзиту газу з рф
Фото: Нафтогаз

«Оператор ГТС України» і компанія «Укртрансгаз» ведуть підготовку до проведення стрес-тесту українських газосховищ та ГТС. Він має підтвердити достатню потужність і надійність ГТС та ПСГ в умовах обстрілів і припинення транзиту російського газу.

Про це повідомили в пресслужбі «Нафтогазу».

Такі ж випробування проводилися 2023 року. Їхні висновки допомогли більшу кількість іноземних трейдерів зберігати газ в українських ПСГ.

Підготовку до цьогорічного тесту вже розпочато. Проведення стрес-тестів відбуватиметься у чотири етапи. Результати будуть оприлюднені до початку сезону закачування – наприкінці квітня. 

Стрес-тест газової інфраструктури 2024 року буде змодельовано та здійснено робочою групою у складі та за сприяння USAID – Проєкту енергетичної безпеки, Секретаріату Енергетичного співтовариства, Генерального директорату «Joint Research Centre» Європейської комісії, міжнародних технічних експертів та відповідно ОГТСУ, НАК «Нафтогаз України» та «Укртрансгазу».

Нагадаємо: Україна приєдналася до європейського проєкту «Вертикальний коридор», який з’єднає магістральні газопроводи країн ЄС і забезпечить транспортування газу з півдня на північ континенту. Відповідний меморандум було підписано 19 січня під час зустрічі міністрів Групи високого рівня з енергетичної сполученості Центральної та Південно-Східної Європи, що відбулася в Афінах. Також до нового газового маршруту долучилися Молдова та Словаччина.

«Надійність і стабільність української ГТС підтверджена незалежним міжнародним стрес-тестом і двократним, порівняно з 2022 роком, ростом транспортування газу з Європи – до 4,3 млрд куб. м. Завдяки участі у «Вертикальному коридорі» ми розраховуємо щорічно додатково поставляти понад 7 млрд куб. м газу від Румунії до Центральної Європи», – зауважив Дмитро Липпа, генеральний директор «Оператора ГТС України».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло