Український бізнес закликає ЄС та Польщу заборонити страйки на переході кордону
Прикордонні переходи є об’єктами критичної інфраструктури
Бізнес просить ЄС та Польщу заборонити проведення страйків на прикордонних переходах, які є об’єктами критичної інфраструктури.
Про це йдеться у заяві Європейської Бізнес Асоціації.
20 лютого польські фермери посилили блокаду на кордоні з Україною. Як бізнес, так і медіа повідомляють, що зараз протестувальники не пропускають вантажівки, зокрема навіть із військовою та гуманітарною допомогою, вчора висипали зерно з двох вантажних вагонів поїзда, яке мало слідувати транзитом через Польщу до Німеччини, намагаються блокувати залізничне сполучення.
Європейська Бізнес Асоціація як спільнота, що об’єднує та представляє бізнес з України, наголошує, що розуміє право польських працівників на колективне обговорення та вираження власних позицій.
«Водночас будь-яке вираження позицій має мати цивілізований та демократичний характер. Тому, власне, спільнота, як і загалом Українська сторона, завжди пропонували сідати за стіл переговорів і розпочати діалог на предмет вимог сторін та яким чином їх можна задовольнити», – зазначили в асоціації.
І наголосили, що страйки вже призводять до негативних наслідків для обох сторін, як загалом і для ЄС та світу: до порушення важливих постачальних ланцюгів, зривів термінів постачання продукції, порушення договірних зобов’язань з партнерами, псування продукції, котра має обмежені терміни придатності та, як наслідок, прямих фінансових і репутаційних втрат тощо.
І, як повідомляє бізнес, ситуація набагато гірша, ніж була наприкінці минулого року.
«Тож у такій ситуації в першу чергу хочеться нагадати польським колегам про необхідність дотримання Договору між Україною і Республікою Польщею про добросусідство, дружні відносини та співробітництво від 30.12.1992, де сторони зобов’язалися розвивати відносини в дусі дружби, співробітництва, взаємної поваги, взаєморозуміння, довіри й добросусідства», – йдеться у заяві.
У ЄБА вважають, що зараз важко знайти ознаки того, що ситуація буде врегульована найближчим часом, принаймні допоки не буде створено дієвого запобіжника на рівні ЄС, який би унеможливив блокування кордону, зокрема, перекриття критично важливих магістральних шляхів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].