Рада ухвалила закон про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні

Рада ухвалила закон про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні

Він спрямований на реалізацію рекомендацій Єврокомісії та є частиною урядового антиолігархічного плану дій

Рада ухвалила закон про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні
Фото: ілюстративне

Рада прийняла в цілому законопроєкт «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні». «За» проголосувало 236 парламентаріїв.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

«Закон набуває чинності тільки через два місяці після початку функціонування Реєстру прозорості від НАЗК, але не пізніше ніж 1 січня 2025 року», – зазначив він.

Нагадаємо.

Відповідний проєкт закону спрямований на реалізацію рекомендацій Європейської комісії, зафіксованих у Пакеті розширення, та є частиною урядового антиолігархічного плану дій.

Доопрацьований законопроєкт враховує пропозиції, надані коаліцією громадських організацій, зокрема в частині про адвокацію, писав Мельничук.

Як раніше пояснював нардеп Ярослав Железняк, відповідний проєкт встановлює:

  • термінологію у сфері лобіювання та адвокації;
  • права та обов’язки суб’єктів лобіювання та суб’єктів адвокації;
  • методи впливу;
  • правила етичної поведінки суб’єктів лобіювання;
  • створення реєстру прозорості, держателем та адміністратором якого є НАЗК;
  • порядок реєстрації у реєстрі прозорості та винятки з нього;
  • доступ до реєстру прозорості (відкритий і безкоштовний);
  • звітність суб’єкта лобіювання, що вноситься до реєстру прозорості;
  • механізми контролю за діяльністю суб’єктів лобіювання та адвокації шляхом моніторингу дотримання законодавства з питань лобіювання та адвокації.

За словами Железняка, відомості, які вносяться до реєстру прозорості, є публічними в частині, що не суперечить положенням закону «Про захист персональних даних». Згідно з документом, до реєстру вносяться відомості про лобістські контракти, джерела фінансування, клієнтів і бенефіціарів здійснення лобіювання (не є комерційною, державною, банківською або іншою охоронюваною законодавством інформацією).

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін пропонує контролювати діяльність суб’єктів лобіювання та адвокації в Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло