Дослідження: росіяни використовують насильство над дітьми як тактику у війні проти України
Експерти закликають збільшити кількість підготовлених психотерапевтів, які спеціалізуються на лікуванні травм війни

Російські військові використовують сексуальне насильство над дітьми як тактику в загарбницькій війні проти України. З лютого 2022 року задокументовано тринадцять випадків сексуального насильства з боку російських військових під час конфлікту. Наймолодшому, хто вижив, лише чотири роки.
Джерело. Про це йдеться в дослідженні «Дати дітям можливість про це говорити» німецької гуманітарної та правозахисної організації Kindernothilfe, опублікованому до другої річниці російського вторгнення.
У 2023 році в Україні також зареєстровано 915 випадків сексуального насильства над дітьми. Однак справжні масштаби проблеми стануть відомі в найближчі роки.
«Дуже огидно і нестерпно, що невинних дітей використовують як знаряддя війни. Використовувати таку варварську тактику – це ганьба для людства. Зловмисники повинні бути притягнуті до відповідальності», – каже Карстен Монтаг, член правління Kindernothilfe.
Очікується, що кількість незареєстрованих випадків є надзвичайно високою, оскільки бракує даних з українських областей поблизу фронту та з окупованих росією територій.
Батьки та діти на звільнених територіях також рідко повідомляють про випадки, тому що вони бояться стигматизації – і того, що російські солдати можуть повернутися.
«Щоб захистити дітей від подальших злочинів, наявні ініціативи та служби підтримки, такі як центри захисту дітей, повинні бути розширені та доступніші. Також існує нагальна потреба в більш підготовлених психотерапевтах, які спеціалізуються на лікуванні травм війни», – продовжив Монтег.
Зокрема, йдеться про випадок насильства, який стався у березні 2022 року у Броварах, що на Київщині. Тоді п'яні російські військовослужбовці увірвалися до будинку, де проживала молода сім'я, побили чоловіка, а потім піддали сексуальному насильству його дружину та чотирирічну доньку. На даний момент обидва обвинувачені, швидше за все, загинули, писало Reuters.
Український омбудсмен Людмила Денісова повідомляла у квітні 2022 року, що у Бучі російські військові тримали у підвалі близько 25 дівчат та жінок віком 14–24 роки і регулярно ґвалтували їх – дев'ять із них завагітніли. В ООН вимагали розслідувати повідомлення про зґвалтування в Україні.
«Якщо відбудова України має бути успішною, це не лише інвестиції в інфраструктуру та економіку. Майбутнім поколінням необхідно надати повноваження та почути їхні голоси», – зазначив Монтег.
Бекграунд. Нагадаємо, комітет ООН з прав дитини висунув серйозні звинувачення проти росії, зокрема в убивстві сотень дітей.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].