Зеленський і Мелоні підписали безпекову угоду між Україною та Італією

Зеленський і Мелоні підписали безпекову угоду між Україною та Італією

Угода фіксує механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України

This text is also available in English
Зеленський і Мелоні підписали безпекову угоду між Україною та Італією
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський та Голова Ради міністрів Італійської Республіки Джорджа Мелоні підписали Угоду про співпрацю у сфері безпеки між двома країнами.

Цей документ закладає міцні підвалини для тривалого безпекового партнерства між Україною та Італією, інформує прес-служба українського президента.

Зазначається, що документ укладено у розвиток положень Спільної декларації, ухваленої Україною та членами «Групи семи» у Вільнюсі 12 липня 2023 року.

Угода закріплює основні компоненти безпекових зобов'язань з боку Італії, зокрема щодо довгострокової військової та фінансової допомоги впродовж її дії.

Вона визначає пріоритетні сфери двосторонньої безпекової співпраці між Україною та Італією у військовій і невійськовій сферах, зокрема в політичній, фінансовій, гуманітарній та у сфері реформ.

Угода фіксує механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України.

У документі зафіксовано, що Італія й надалі забезпечуватиме найнагальніші та найбільш невідкладні потреби України для зміцнення її безпекових можливостей.

Італія вже продовжила на 2024 рік дію відповідного законодавства, яке дозволяє подальшу військову підтримку, і надаватиме допомогу Україні протягом десяти років дії цієї угоди.

Також Італія і далі робитиме свій внесок у Місію ЄС із надання військової допомоги Україні шляхом проведення підготовки військовослужбовців.

Крім того, Італія продовжить партнерство з Одесою та областю з метою надання підтримки, відбудови, посилення стійкості та проведення реформ.

Окремі блоки документа окреслюють співпрацю в питаннях санкційного тиску на агресора та притягнення рф до відповідальності. 

Угода фіксує конкретні обсяги наданої Україні фінансової підтримки та військових пакетів від Італії з початку повномасштабної російської агресії разом із зобов’язанням Італії продовжувати надавати таку допомогу впродовж усіх десяти років чинності договору.

Крім того, документ підтверджує підтримку з боку Італії майбутнього членства України в НАТО, зокрема шляхом підтримки українських реформ та сумісності Сил безпеки й оборони України з Альянсом.

Документ чинний протягом десяти років з дати підписання і передбачає можливість перегляду партнерами у разі вступу України в НАТО до завершення його дії.

Бекграунд. Нагадаємо, 16 лютого Україна та Франція підписали договір про співпрацю у сфері безпеки. Крім того Франція надасть Україні військову допомогу обсягом 6 млрд євро протягом 3 років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло