Зеленський і Мелоні підписали безпекову угоду між Україною та Італією
Угода фіксує механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України

Президент України Володимир Зеленський та Голова Ради міністрів Італійської Республіки Джорджа Мелоні підписали Угоду про співпрацю у сфері безпеки між двома країнами.
Цей документ закладає міцні підвалини для тривалого безпекового партнерства між Україною та Італією, інформує прес-служба українського президента.
Зазначається, що документ укладено у розвиток положень Спільної декларації, ухваленої Україною та членами «Групи семи» у Вільнюсі 12 липня 2023 року.
Угода закріплює основні компоненти безпекових зобов'язань з боку Італії, зокрема щодо довгострокової військової та фінансової допомоги впродовж її дії.
Вона визначає пріоритетні сфери двосторонньої безпекової співпраці між Україною та Італією у військовій і невійськовій сферах, зокрема в політичній, фінансовій, гуманітарній та у сфері реформ.
Угода фіксує механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України.
У документі зафіксовано, що Італія й надалі забезпечуватиме найнагальніші та найбільш невідкладні потреби України для зміцнення її безпекових можливостей.
Італія вже продовжила на 2024 рік дію відповідного законодавства, яке дозволяє подальшу військову підтримку, і надаватиме допомогу Україні протягом десяти років дії цієї угоди.
Також Італія і далі робитиме свій внесок у Місію ЄС із надання військової допомоги Україні шляхом проведення підготовки військовослужбовців.
Крім того, Італія продовжить партнерство з Одесою та областю з метою надання підтримки, відбудови, посилення стійкості та проведення реформ.
Окремі блоки документа окреслюють співпрацю в питаннях санкційного тиску на агресора та притягнення рф до відповідальності.
Угода фіксує конкретні обсяги наданої Україні фінансової підтримки та військових пакетів від Італії з початку повномасштабної російської агресії разом із зобов’язанням Італії продовжувати надавати таку допомогу впродовж усіх десяти років чинності договору.
Крім того, документ підтверджує підтримку з боку Італії майбутнього членства України в НАТО, зокрема шляхом підтримки українських реформ та сумісності Сил безпеки й оборони України з Альянсом.
Документ чинний протягом десяти років з дати підписання і передбачає можливість перегляду партнерами у разі вступу України в НАТО до завершення його дії.
Бекграунд. Нагадаємо, 16 лютого Україна та Франція підписали договір про співпрацю у сфері безпеки. Крім того Франція надасть Україні військову допомогу обсягом 6 млрд євро протягом 3 років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].