Столтенберг: НАТО не планує відправляти свої війська в Україну
За словами генсека НАТО, Альянс надає «безпрецедентну підтримку» Україні, але немає жодних планів розміщення військ на території країни

НАТО не планує відправляти бойові підрозділи в Україну, заявив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг у розмові з Associated Press у вівторок, 27 лютого, на тлі повідомлень про те, що деякі західні держави розглядають можливість введення військ в Україну, передає DW.
Він зазначив, що союзники по НАТО надають «безпрецедентну підтримку» Україні, яка здійснюється з 2014 року та була посилена після повномасштабного вторгнення росії у 2022 році.
«Але жодних планів розміщення бойових підрозділів НАТО на території України немає», – запевнив Столтенберг.
За підсумками саміту західних країн у Парижі, який пройшов 26 лютого, президент Франції Еммануель Макрон припустив, що західні сухопутні війська можуть бути задіяні в Україні. «Сьогодні немає консенсусу щодо того, щоб офіційно направити сухопутні війська в Україну, але в динамічному розвитку нічого виключати не можна», – заявив Макрон.
Раніше прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що окремі західні країни розглядають можливість відправлення своїх військових на територію України на основі двосторонніх угод.
За його словами, йдеться про «кілька країн – членів НАТО та ЄС». Фіцо не уточнив, що це за країни, при цьому він заявив, що відправлення туди військових Словаччини є неможливим.
Інші країни поки що не підтримали позицію Макрона. Канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув ідею відправлення військ з країн НАТО та ЄС до України.
«На українській землі не буде жодних сухопутних військ, жодних солдатів, посланих туди європейськими державами чи країнами НАТО», – заявив Шольц журналістам у Фрайбурзі у вівторок.
Про відсутність планів розміщення військ в Україні заявила Велика Британія.
«Крім невеликої кількості особового складу, який знаходиться в країні для підтримки збройних сил України, у нас немає жодних планів щодо великомасштабного розгортання», – повідомив журналістам речник британського прем'єр-міністра Ріші Сунака.
При цьому він нагадав, що велика кількість українських військовослужбовців проходить підготовку у Великій Британії.
Прем'єр-міністр Чехії Петер Фіала та його польський колега Дональд Туск також виключили, що їхні країни направлять війська до України. Аналогічну позицію висловив і міністр закордонних справ та зовнішньоекономічних зв'язків Угорщини Петер Сіярто, а також офіс прем'єр-міністра Італії Джорджі Мелоні.
Прес-секретар президента рф Дмітрій Пєсков сказав журналістам, що якщо війська НАТО з'являться на території України, то конфлікт росії з альянсом буде неминучим. За його словами, ці країни повинні «усвідомлювати, задаватися питанням, чи відповідає це їхнім інтересам, а також інтересам громадян їхніх країн».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].