Нові санкції США проти рф можуть ускладнити продаж російської нафти в Індію
Санкції також ускладнять спроби індійських державних нафтопереробників забезпечити щорічні угоди про постачання

Нові санкції США проти москви загрожують скоротити продажі російської нафти до Індії, найбільшого покупця російської морської нафти, і ускладнити зусилля індійських державних нафтопереробних заводів щодо укладення щорічних угод про постачання.
Про це пише Reuters.
Вашингтон запровадив санкції у зв'язку з другими роковинами вторгнення Москви в Україну та у відповідь на смерть опозиційного лідера Олексія Навального.
Санкції націлені на провідну російську танкерну групу «Совкомфлот», яку Вашингтон звинуватив у причетності до порушення встановленого G7 граничного рівня цін на російську нафту, а також на 14 танкерів із сирою нафтою, пов'язаних із «Совкомфлотом».
Видання пише, що індійські нафтопереробники занепокоєні тим, що останні санкції створять «проблеми» з отриманням суден для російської нафти й можуть призвести до зростання фрахтових ставок. Це може зменшити знижку на нафту, яка купується у трейдерів і російських компаній на умовах постачання.
Крім того, москві, можливо, доведеться проштовхувати ще більші обсяги через трейдерів, щоб захиститися від подальшого ризику санкцій, що додасть невизначеності, пише Reuters.
До 2022 року Індія рідко купувала російську нафту через високі транспортні витрати, але після того, як Європа заборонила імпорт російської нафти, нафтопереробні заводи цієї третьої за величиною країни-імпортера нафти стали великими покупцями, які мають користь від нижчих цін.
У 2023 році росія стала найбільшим постачальником нафти до Індії. Завдяки терміновим угодам і купівлі на спотовому ринку південноазійська країна імпортувала приблизно 1,66 млн барелів на добу російської нафти у 2023 році порівняно із середнім показником 652 000 барелів на добу у 2022-му.
Державні нафтопереробні компанії Indian Oil Corp, Bharat Petroleum та Hindustan Petroleum Corp ведуть спільні переговори з російською компанією «роснєфть» про укладення річної угоди про закупівлю до 400 000 барелів нафти на добу, переважно марки Urals, на фінансовий рік, який починається 1 квітня, додає видання.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що рф заробила майже $653 млрд на продажі нафти від початку повномасштабного вторгнення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].