Після закінчення війни інвестиції в український IT-сектор можуть зрости в рази – до $15–20 млрд на рік – представник асоціації ІТ Ukraine у США
За його словами, нові клієнти в Україну не заходять через ризики війни

Зараз на українському ІТ-ринку зберігається хвиля «відкладеного попиту», багато іноземних компаній не хочуть інвестувати в Україну через ризики війни, але по закінченню бойових дій інвестувати в Україну буде не лише вигідно, на цій хвилі буде можливість зрости в рази – до $15–20 млрд на рік
Про це повідомив представник асоціації ІТ Ukraine у США Дмитро Овчаренко в інтерв’ю Mind.
«Ми всі чекаємо закінчення війни. Втім для нас важливі безпекові гарантії: вступ до НАТО або інший варіант, який зараз підписуємо з іншими країнами. Закінчення війни – круто, але, якщо в нас будуть підписані безпекові договори – це те, що дасть інвесторам розуміння, що в Україну можна йти. Ми отримаємо величезну хвилю «відкладеного попиту» – інвестувати в Україну буде не лише вигідно. Підтримувати Україну стане модно. На цій хвилі буде можливість зрости в рази – до $15–20 млрд на рік. До цього вже варто готуватися», – говорить Овчаренко.
Зараз нові клієнти в Україну не заходять, вони йдуть в інші локації. Думаю, що будуть підстави не тільки наздогнати відкладений попит, а й наростити ще більший приріст. Треба зрозуміти американських клієнтів. Їм потрібно найняти технічних працівників, розробників. Найняти можна й у США, бо локальні ресурси стали дешевші на 10%. Це відбулося на тлі кризи та пандемії, коли люди з Кремнієвої долини виїхали в Техас, Центральну Америку, що дуже зменшило розмір винагород. Якщо треба ще дешевше, то можна піти в Латинську Америку, Польщу, Румунію, Болгарію, Чехію. Там дешевше на 30–40%, ніж у США, говорить представник асоціації.
«Також можливий варіант – обрати країну, в якій триває війна, ідея в тому, що можна найняти спеціаліста сьогодні, а завтра він може бути мобілізований. Треба зрозуміти їхню психологію: це не означає, що вони не підтримують Україну – лише благодійна організація Nova Ukraine зібрала 4 млрд грн від американців за два роки війни. Але коли справа доходить до бізнесу, їм складно віддати його в Україну за поточних обставин», – пояснив Овчаренко.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що криптостартап Arkis із фаундерами-українцями залучив $2,25 млн на Pre-Seed раунді.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].