Кількість запусків хедж-фондів в Азії впала до найнижчого показника за 14 років

Кількість запусків хедж-фондів в Азії впала до найнижчого показника за 14 років

Торік в Азії було створено лише 62 нових хедж-фонди

Кількість запусків хедж-фондів в Азії впала до найнижчого показника за 14 років
Фото: Рexels

Минулого року в Азії було створено лише 62 нових хедж-фонди, що є найнижчим показником з 2009 року, і лише 15 з них були сфокусовані на Китаї,  натомість кількість фондів, орієнтованих на Японію, зросла більш ніж удвічі – до 19.

Про це пише Reuters.

За словами видання, ці цифри підкреслюють відхід від Китаю, оскільки друга за величиною економіка світу бореться з кризою в секторі нерухомості та торговельною напруженістю зі Сполученими Штатами.

Натомість зростає попит на японські, паназійські та мульти-менеджерські стратегії.

У 2023 році кількість ліквідацій перевищила кількість запусків: 74 фонди припинили свою діяльність, і майже половина з них були орієнтовані на Китай, свідчать дані.

Лише 15 хедж-фондів, орієнтованих на Китай, було запущено, що є найнижчим показником з 2004 року порівняно з 34 у 2022 році.

За словами учасників ринку та алокаторів, цього року очікується запуск щонайменше трьох хедж-фондів з декількома керуючими, які інвестують у різноманітні класи активів.

Один з них буде запущений Arrowpoint Investment Partners, яким керує Джонатан Сіонг, колишній співголовний виконавчий директор в Азії в Millennium Management. Вперше про запуск фонду повідомило агентство Bloomberg.

Фірма залучила близько $1 млрд від інвесторів, згідно з джерелами, знайомими з цим питанням, які не були уповноважені говорити з пресою і відмовилися назвати себе.

Патрік Галі, керуючий партнер Sussex Partners, залишається обережним щодо потенціалу значного зростання кількості нових фондів цього року.

«Японія зараз викликає великий інтерес, але багато інвесторів не до кінця розуміють неймовірні альфа-можливості цього ринку і замість цього інвестують лише в довгі фонди «, – сказав він, маючи на увазі потенціал генерування прибутковості, що перевищує ринкові бенчмаркові показники.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Китай посилює низку обмежень для внутрішніх інвесторів і деяких офшорних компаній.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло