ООН стверджує, що тортури на окупованих росією територіях застосовуються систематично
90% зі справ прокуратури про воєнні злочини — це справи про тортури

Спеціальна доповідачка ООН з питань тортур Еліс Джилл Едвардс проаналізувала інформацію про тортури на окупованих росією територіях України і дійшла висновку, що тортури застосовуються систематично, що вказує на «свідому політику».
Джерело. Про це передає AFP.
«Обсяг твердження, що заслуговують на довіру, про тортури та інші форми жорстокого, нелюдського і принизливого поводження або покарання свідчить про те, що тортури є елементом російської військової політики, – цитує AFP виступ Едвардс у Раді ООН з прав людини. – Ці тяжкі злочини не є ні випадковістю, ні супутньою обставиною».
Вона послалася на дані української прокуратури, яка має у провадженні 103 тисячі справ, пов'язаних з військовими злочинами та злочинами проти людяності, і 90% з них – це справи про тортури.
Едвардс розповіла, що особисто вивчила кілька десятків справ, у яких російські війська чи їхні «союзники» звинувачуються у знущаннях, і скрізь було помітно, що «тортури здійснювалися в організованій та систематичній манері».
Спецдоповідачці ООН не дали дозволу на в'їзд у росію.
Спецдоповідачі ООН призначаються Радою з прав людини з числа незалежних дослідників у різних галузях захисту прав людини. Їхні виступи не є офіційною позицією ООН.
Едвардс також порушила питання про те, чи застосовуються тортури з українського боку. Умови, в яких утримуються в Україні російські військовополонені, вказують на те, що «українська влада докладає щирих зусиль до того, щоб поводитися з військовополоненими з повагою».
Також вона відвідала одну виправну установу у Львові, де утримувалися українські громадяни, звинувачені у колабораціонізмі. Там вона отримала «кілька тверджень про жорстоке поводження з боку українських посадових осіб», переважно під час захоплення, арешту та транспортування, та закликала Київ розслідувати ці твердження.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].